Nováček přitom mohl mít tři body. Jenže Dlouhý od červené netrefil prázdnou branku a Roth 44 sekund před koncem vyrovnal.

Lídr z Třince prohrál na olomouckém ledě gólem v prodloužení

„Hráče můžeme jen pochválit. Hráli jsme výborně, soupeř byl velice kvalitní, nejsou náhodou první. O to víc nás těší, že máme dva body," pochvaloval si olomoucký trenér Petr Fiala.

„Tahali jsme celý zápas za kratší konec. Pořád jsme dotahovali dvoubrankové vedení. Špatně jsme sehráli oslabení, nehráli jsme to dobře. Proto máme jen bod," okomentoval zápas třinecký kouč Jiří Kalus.

Zápas sice začali aktivněji hosté, ale skóre otevřeli Kohouti.

V přeslovce Buc nabil Houdkovi, který se trefil přesně k tyči.

Také druhou početní výhodu dokázala Mora využít. Nejprve Houdek prověřil Hamerlíka střelami od modré. Napotřetí mu puk nesedl, došoural se k Hermanovi, který ještě přihrál Lašovi a ten mířil do prázdné.

Hanákům se první třetina nadmíru povedla. Jedinou kaňkou bylo odstoupení obránce Skrbka, který zápas nedohrál po ataku Orsavy.

Potlesk a jedna vlna za druhou

Ve druhé třetině se hrálo nahoru – dolů a diváci byli nadšeni. Vyprodaným stadionem zněl potlesk a jedna vlna střídala druhou.

HC Olomouc vs. Oceláři TřinecV polovině zápasu se Oceláři při přesilovkách dostali do tlaku.

Domácí šli dokonce na půlminuty do tří. To sice přečkali, ale když už byli ve čtyřech, snížil Žejdl.

Favorit využil i další početní výhodu, když se z dorážky prosadil Plíhal.

Na konci druhé třetiny šli také hosté do tří a Kohouti toho po přestávce dokázali využít.

Olomoucká pětka vyšachovala bránící trojúhelník a Cibák mířil do prázdné.

Nadšený nováček bojoval a dočkal se čtvrtého gólu. Herman se prokličkval před bránu, nahrál Hrňovi a ten potvrdil, že má formu.

Hráči tady nechají duši

Extraligový lídr se ale nevzdal.

Nejprve Trvaj Chmielewskiho bombu vytáhl na břevno.

Roman Rác a Erik Hrňa (vpravo) slaví vítězný gól proti TřinciPoté ale Trončinský projel olomouckou obranou a snížil.

Dvě minuty před koncem Oceláři odvolali gólmana. Pátou pojistku mohl přidat Dlouhý, jenže od červené netrefil prázdnou branku.

A přišel trest! Roth napřáhl na modré a bylo vyrovnáno. Do konce zbývalo 44 sekund.

Ještě před třetí sirénou zbytečně fauloval Orsava a byl vyloučen.

„Jeho faul nechci komentovat. Byl to zbytečný faul. Bohužel ho udělal, možná to byl rozhodující moment," přiznal Kalous.

Třinečtí trenéři překvapivě prostřídali gólmany, ale Hrubec na ledě moc dlouho nepobyl.

Rác s Hrňou se po 77 sekundách dostali do přečíslení a Hrňa ukončil zápas.

„Když budeme hrát s takovým nasazením i hokejově, tak budeme mít méně starostí a všichni budeme spokojení. Pomáhá nám domácí prostředí. Hráči tady nechají duši. Snad to přeneseme i na venkovní kluziště," řekl Fiala před nedělním zápasem ve Zlíně.

HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 5:4 po prodloužení (2:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Houdek (Buc, Patera), 16. Laš (Herman, Houdek), 41. Cibák (Marosz, Rác), 48. Hrňa (Herman, Laš), 62. Hrňa (Rác) – 32. Žejdl (Roth, Trončinský), 39. Linhart (Polanský, Irgl), 55. Trončinský (Žejdl, Rákos), 60. Roth (Trončinský, Rákos). Rozhodčí: Hribik, Polák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6, plus Patera osobní trest. Využití: 3:2. Diváků: 5500 (vyprodáno).

HC Olomouc: Trvaj – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Jergl – Laš, Herman, Hrňa – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (61. Hrubec) – Klesla, Roth, Galvas, Doudera, Linhart, Nosek, Trončinský – Kreps, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Chmielewski – Rákos, Žejdl, Orsava – Cienciala, Růžička, Kindl.