Nasadila, přesto se z výhry 3:2 (report ZDE) radovali domácí, Olomouc tedy v letošní sezoně Šumperk ani jednou neporazila.

Jak vnímal třaskavé derby Alexandr Hylák?

Mnozí se pozastavují nad tím, že jste se objevil v bráně, říkalo se, že proti Šumperku nebudete chytat, že taková je dohoda mezi kluby.
Trenéři mi už po utkání v Chomutově řekli, že chtějí, abych chytal v Šumperku. Dohoda, že nebudu chytat, prý platila jen na to utkání Draků v Olomouci. Chtěli, abych chytal před play off vypjatý zápas, což nakonec utkání v Šumperku opravdu bylo.

Jak jste to vnímal vy? Přeci jen po tak krátké době proti Šumperku…
Oni to asi takhle emotivně vnímají fanoušci, my hokejisté už tolik ne. Přeci jen, nebyl jsem v Šumperku tak dlouho. Neříkám, kdybych tady strávil deset sezon, ale takhle. Hokejový život už je takový, to si nesmíte moc brát, že jednu chvíli jste tady, za pár měsíců jinde.

Vy jste během šumperského angažmá říkal, že si pořádně zachytáte, ale proti Šumperku jste si taky slušně zachytal, co?
To tedy ano (smích). Já jsem se trochu bál, že Draky přehrajeme, že tam budu dvě třetiny stát jako trubka, ale bylo to úplně naopak, zachytal jsem si opravdu pořádně. Ale já mám takové zápasy rád.

Olomouc zase prohrála, na to se nedá nezeptat…
Já jen zopakuji, co říkali trenéři, hráli jsme hodně často v oslabení, možná přes šest minut ve třech, to se opravdu nedá vyhrát. Já takový zápas snad ještě nehrál, dohromady asi pětadvacet minut v oslabení. Z trestné lavice zápas nevyhrajete.

Říkali vám pak něco trenéři v šatně?
Vytkli nám ta oslabení (rozhovor s koučem Fialou ZDE). Byli z toho výsledku hodně zklamaní, ale to my taky, takže to nějak nepitvali. Ono to možná bylo dobře, že jsme takový zápas odehráli před play off, dostali jsme facku a snad se vzpamatujeme.

Olomouc teď čeká celkem dlouhá pauza, než odstartuje čtvrfinále (v neděli 21. února), není to spíše na závadu, být tak dlouho bez zápasu?
Máme tuším příští středu nějaký přátelák, nicméně, takto je to nastavené, počítáme s tím, že bude taková pauza. Sezona je dlouhá, možná někdo přivítá, že si odpočine. Já to nijak neřeším.

Během zápasu došlo k incidentu, na zimák naběhlo komando Baníkovců, jak jste to vnímal?
Já byl už v šatně, když se to stalo, protože se to semlelo na začátku přestávky a já to mám z brány do šatny pár metrů. Kluci pak něco v šatně říkali. Já tohle nesnáším, tihle rváči, to jsou blázni, já bych jim napařil co nejtvrdší tresty. (informace o incidentu ZDE)