Chybělo sedm hráčů, Mora generálku s Jihlavou prohrála

Olomouc – Ani čtyři kompletní pětky neposkládali v prvoligové generálce dohromady trenéři olomouckých hokejistů. Mora v posledním přípravném zápase prohrála s Jihlavou 1:4.

7.9.2012
Fotogalerie
14 fotografií

Mora proti JihlavěFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

V olomoucké sestavě chybělo hned sedm hráčů: obránce Houdek a útočníci Dopita, Selingr, Pekr, Řípa, Ministr a Hampl. „Myslím si, že až na Jirku Dopitu budou ve středu všichni v pořádku. Je třeba všechna zranění doléčit než hrát," je optimistický trenér Jan Tomajko.

Kohoutům se vůbec nevydařila první třetina. Navíc úvodní přesilovku odehráli tak mizerně, že při vlastní početní výhodě z brejku inkasovali. Druhý jihlavský gól po buly přidal Maliník a třetí z rychlého výpadu Velecký.

„V první třetině jsme všechny góly dostali po našich chybách. Od toho se odvíjel celkový výsledek," řekl Tomajko.

Na konci první dvacetiminutovky Ondrušek inkasoval úder hokejkou do obličeje a jihlavský Jeslínek vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu. V dlouhé přesilovce domácí dokázali zásluhou Diviše snížit.

V polovině zápasu se do brejku hnal Staněk, ale byl podražen. Sváteční olomoucký střelec ale při trestném střílení ani netrefil branku.

Dukla pak sice nevyužila přesilovku pět na tři, ale výsledek v poslední třetině pečetil Hodek. „S výkonem můžeme být poměrně spokojeni. Musíme hlavně zlepšit proměňování šancí a důraz před brankou," uvědomuje si před středečním startem první ligy Tomajko.

Olomoučtí hokejisté základní část první ligy zahájí na domácím ledě. Ve středu od 18 hodin v derby hostí šumperské Draky.

V olomouckém dresu se objevil obránce Mario Cartelli. Jestli ale zkušený bek v úvodu sezony v první lize nastoupí, není jisté. „To je ve hvězdách. Zatím nevíme, jestli bude za nás hrát," přiznal Tomajko. Oproti tomu útočník Radek Meidl zkouší štěstí v prvoligovém Berouně, kde je na testech.

HC OLOMOUC – HC DUKLA JIHLAVA 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Diviš (Kucharczyk) – 2. Jeslínek (Filip), 13. Maliník (Čachotský, Velecký), 16. Velecký (Čachotský), 52. Hodek (Hubáček, Malec).

Rozhodčí: Přikryl – Novotná, Novotný. Vyloučení: 3:2, navíc Diviš 10 min. – Jeslínek 5 min. + DKU. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 418.

HC Olomouc: Kašík – Cartelli, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Valenta, Janáček, Staněk – Kucharczyk, Diviš, Kolouch – Švaňhal, Herman, Kucsera – Rác, Heža, Zbořil – Smetana, Vodný.

HC Dukla Jihlava: Novotný – Ficenc, Kolafa, Kaláb, Jícha, Podlipnik, Jaroš, Stebih – Maliník, Čachotský, Jeslínek – Malec, Hubáček, Hodek – Zeman, Pometlo, Vysloužil – Velecký, Filip, Polcar.