Brančík: Jdeme nahoru, na Kometu snad přijde víc lidí

Olomouc - Od čeho je v týmu kapitán? Aby byl ve správnou chvíli na správném místě. To se v utkání s Chrudimí (5:0) hráči v olomouckém dresu s céčkem na prsou povedlo dokonale. Richard Brančík dvakrát během minuty ukořistil puk za brankou soupeře a nasměroval Moru na jasnou cestu k vítězství.

12.12.2008

Kapitán Mory Richard Brančík Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

„Když cítím šanci, jdu napadat soupeře, tak to máme domluvené. Naštěstí to dvakrát vyšlo, jsem rád, že to týmu pomohlo k vítězství,“ řekl spokojený olomoucký kapitán.

Stalo se vám někdy, že jste vstřelil dvě branky během minuty a ještě k tomu v oslabení?
Ne, toto je poprvé v kariéře, kdy jsem během minuty v oslabení dal dva góly. Bylo tam štěstíčko, dokázal jsem odhadnout, kde zhruba soupeři budou hrát, tipnul jsem stranu a dvakrát to vyšlo. První gól byl trochu se štěstím, že jsem to protlačil pod betonem, ale ten druhý byl zase už lehce do prázdné brány.

Rázem jste byli na koni. Byl to rozhodující moment?
Určitě nás to zvedlo, bylo to celkem vyrovnané utkání, čekalo se na první gól. Nám se branky podařily vstřelit ve vlastním oslabení a následně třetí zásah padl hned vzápětí, takže nás to jednoznačně nastartovalo.

První třetina proti Chrudimi byla jednou z nejpovedenějších v sezoně. Udělali jste nějaké taktické změny?
Začali jsme hrát na tři formace, abychom se dostali do většího tlaku. Dobře jsme napadali, byli jsme trpěliví, na góly jsme si počkali a vyplatilo se. Druhá třetina byla z naší strany trochu lehkomyslná, zbytečně jsme faulovali a pouštěli soupeře do přesilovek pět na tři a pět na čtyři, ale naštěstí jsme to ubránili.

To vás jistě stálo spoustu sil, nebylo těch vyloučených příliš?
Byly to někdy zbytečné fauly, tam stačilo udělat jen krok k soupeři a nedávat mu náskok, a pak by nebylo potřeba podrážet a hákovat. Zkrátka za stavu 3:0 jsme to měli v klidu odehrát a něco ukázat i pro diváky. Místo toho jsme se zbytečně stresovali v oslabeních. Kdyby soupeř dal třeba dvě branky, mohli jsme se opět obávat do poslední minuty.

I tak diváci viděli atraktivní hokej, souhlasíte?
Myslím, že se to divákům muselo líbit hlavně ve třetí třetině. Tam jsme se více zklidnili, hráli častěji v pěti a bylo k vidění dost osobních kontaktů. Od soupeře to bylo dost vypjaté, trochu se snažili o takovou neférovou hru, chtěli si nás nejspíš naťuknout před odvetou, ale my jsme jim oplatili stejnou mincí a nenechali se zastrašit.

Teď jedete do Vrchlabí a poté přivítáte Kometu, věříte si na tyto silné celky?
Určitě, my tady s těmi týmy hrajeme vyrovnané zápasy, trápíme se většinou s těmi mužstvy z dolní poloviny tabulky, kde my musíme tvořit a oni se snaží hrát destruktivně. Já věřím, že ty zápase zvládneme. Myslím, že kluci se musí těšit, já osobně tyto zápasy mám velice rád.

Pondělní zápas s Kometou slibuje také dobrou diváckou kulisu, těšíte se?
Já věřím, že nepřijedou jenom z Brna. Teď jsme za poslední dobu uhráli nějaké body, prohráli jsme jen doma s Ústím a z pěti zápasu máme jen jednu čistou prohru. Doufám, že fanoušci sledují, jak tým jde pomaličku nahoru a přijdou v hojném počtu. Věřím, že do Vánoc další body nahrajeme, ukážeme že ten hokej umíme, abychom po novém roce mohli hrát ve středu tabulky.

Cisterna rozbila svodidla a začala hořet. Nehoda ochromila D1 od Olomouce

VIDEO / Pět hasičských jednotek zasahovalo v sobotu před druhou hodinou odpoledne u hrozivě vypadající nehody na dálnici D1 mezi Olomoucí a Ostravou, a to poblíž sjezdu na Bělotín. Nákladní vůz s cisternou dostal z dosud nezjištěných příčin smyk, narazil do svodidel a začal hořet.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, květiny i terakotovou armádu

VIDEO / Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Do olomouckých Smetanových sadů přijeli veteráni

VIDEO / Nablýskaní veteráni, vyrobení do roku 1964 zaplnili v sobotu dopoledne část Rudolfovy aleje v olomouckých Smetanových sadech. Konal se tradiční Svatokopecký okruh.