Úvod zápasu hosty vůbec nezastihl v optimální pohodě. Škodováci byli aktivní a hned ve 4. minutě otevřeli skóre. Němeček napřáhl na modré a před brankou puk tečoval Pabiška.

„V první dvacetiminutovce byl náš výkon trapný," musel konstatovat olomoucký trenér Petr Fiala.

Boleslavské hokejisty gól povzbudil a na Kašíka se hnal jeden útok za druhým. V přesilovce zůstali před olomouckou brankou zcela sami Nouza s Pabiškou, ale gólman Kohoutů svůj tým podržel.

Z protiútoku nabil Kucsera Divišovi, jenž však nemířil přesně. Druhou početní výhodu už Středočeši využili. Výborný našel před brankou Pabišku a ten mířil do prázdné.

Jelínek: Dominovali jsme

A mohlo být ještě hůř. Rys se z křídla natlačil před olomouckou branku, Kašík však jeho střelu zastavil betonem.

„V první třetině jsme dominovali, ale měli jsme dát víc gólů. Sami jsme si tím zápas zkomplikovali," prohlásil člen mladoboleslavského realizačního týmu Marian Jelínek.

Také Mora měla výhodu přesilovky, v níž se ale do šance nedostala. Hned po jejím skončení však Valenta zaměstnali Lehečka s Ministrem. Gól mohl padnout i na druhé straně, když Vrbata v přesilovce orazítkoval břevno.

Jenže početní výhoda pokračovala i po přestávce a domácí se třetího gólu dočkali, když se šťastně trefil Demel. To už nevydržel Kašík, jehož v brance nahradil Halász.

Ten musel zasahovat již po několika sekundách při šanci Pabišky.

Kohouti se však vzápětí vrátili do zápasu. Ministr přihrávkou z rohu kluziště našel Králíka, který překonal Valenta. Hanáci navíc dostali příležitost dvojnásobné přesilovky.

Střely Kucsery se ale neujaly a šanci Ráce lapačkou bravurně zlikvidoval boleslavský gólman. Hosté se gólu přece jen dočkali.

Ve 37. minutě se až za domácí branku vydal obránce Janáček, našel Vodného, jenž mířil přesně do šibenice.

„Zničehonic byl stav 3:2 a zápas se zdramatizoval, ale rozhodly přesilové hry. My jsme si při přesilovce pět na tři nic nevytvořili, zatímco domácí byli produktivní a z pěti přesilovek dali tři góly," litoval trenér Mory Fiala.

Dvě třetiny mizerné

Hosté se již další vstřelené branky nedočkali. Šancí měli ale dostatek. Rác našel před brankou Vodného, ale ten bekhendem trefil jen tyč. Poté Kucsera tečoval puk do Valentových betonů.

Na druhé straně tak přišel trest. Nouza se v přesilovce projel po modré a trefil se přesně do levého rohu olomoucké svatyně.

Kohouty mohl do zápasu vrátit Ministr, jenže v brejku střílel jen do boleslavského gólmana. V závěru si už mladoboleslavští hokejisté výhru pohlídali.

„Domácí zaslouženě vyhráli, my jsme si ani nemohli zasloužit body, protože dvě třetiny byly z naší strany mizerné," zhodnotil zápas kouč Mory Fiala.

Kohouti v barážové tabulce zůstávají poslední, naopak Středočeši se díky další výhře rázem dostali na druhé místo.

„Za vítězství jsme samozřejmě rádi, protože to byl těžký zápas. Všechny olomoucké šance byly nebezpečné a rozhodl až náš gól na 4:2," doplnil Marian Jelínek.

V dalším kole baráže o extraligu olomoučtí hokejisté v pátek na domácím stadionu hostí Chomutov.

BK MLADÁ BOLESLAV – HC OLOMOUC 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Pabiška (Němeček, Výborný), 11. Pabiška (Výborný, Nouza), 21. Demel (Mikulík, Němeček), 51. Nouza (Toman, Výborný) – 23. Králík (Ministr), 37. Vodný (Janáček, Diviš). Rozhodčí: Jeřábek, Minář – Bejček, Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 3730.

Mladá Boleslav: Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Pabiška, D. Výborný, Nouza – Hrdel, D. Vrbata, Kafka – Rys, Jiránek, Ondřej. Trenéři: František Výborný a Jiří Slabý.

Olomouc: Kašík (21. Halász) – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Lehečka. Trenéři: Petr Fiala a Jan Tomajko.

Druhé utkání 5. kola:

Piráti Chomutov – Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Bulík (T. Pospíšil, Nedvěd), 34. Duda (Nedvěd, T. Pospíšil). Rozhodčí: Šír, Kalivoda – Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:11, navíc J. Stehlík na 5 min. a do konce utkání, D. Hruška a T. Káňa (všichni Chomutov) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3801.