Hněvotín v poslední minutě stáhl manko, v Želatovicích urval bod

Želatovice – Lehce nabyl, lehce pozbyl. Tohle známé přísloví jakoby bylo ušité na fotbalisty Želatovic.

Fotogalerie
10 fotografií

Fotbalisté Želatovic (v bíločervené) proti HněvotínuFoto: DENÍK/Jan Pořízek

Alespoň co se jejich nedělního mistrovského střetnutí krajského přeboru týkalo.

Družina trenéra Hoška měla k zisku tří bodů dobře nakročena, když vedla už 2:0. Přesto nakonec brala jen bod.

Zpočátku ještě slunný den přilákal do Želatovic řadu diváků. Ti viděli zajímavý zápas.

Po 21 minutách také i první gól. Akci založil Jemelka, který precizním pasem vybídl na zteč hněvotínské branky Dostála. Mladý obránce si počínal jako mazák a obstřelil gólmana Běhalíka – 1:0.

„Hráče jsem od začátku nabádal k aktivní jednoduché hře po zemi, což si myslím, že jsme převážnou část zápasu úspěšně praktikovali," okomentoval herní tvář svého mužstva Pavel Hošek, trenér Želatovic.

Zakrátko mohlo být srovnáno. Koplík na poslední chvíli blokoval jistý gól Chabičovského. Nebezpečně střílel i Láner, jehož přízemní pokus minul vzdálenější tyč Bělíkovy branky.

V závěru poločasu mohl vedení domácích navýšit Chuda, Běhalík jeho pokus vyškrábl na roh. Z následného centru se už žádné nebezpečí nezrodilo.

Vstup do druhé pětačtyřiceti­minutovky vyšel Želatovickým znamenitě. Po čase se mezi střelce zapsal převážně přihrávající Matušík.

Hostující trenér Uvízl na nepříznivý stav reagoval a do hry poslal nového útočníka.

K zakončení se potom osmělil Duda, jehož jedovatý pokus musel Bělík vyboxovat.

Želatovický gólman si poté vybral slabší chvilku, po které jeho tým pykal. Křižan po dvou minutách na hřišti napnul síť a vrátil tak Hněvotín zpět do hry.

„To, co předvedl náš gólman se prostě stávat nemůže. Situaci řešil špatně. Tímto gólem jsme soupeře nastartovali," zlobil se Hošek.

Aby toho nebylo málo, tak v samotném závěru Hněvotín dokonal dílo zkázy. Novákovi se podařilo po rohovém kopu skóre vyrovnat na konečných 2:2.

„Necháme si dát dva hloupé góly. K tomu opravdu není co říct. Takhle prohospodařit utkání za stavu 2:0 je opravdu trestuhodné," dodal zklamaný domácí lodivod.

„S bodovým ziskem jsem spokojený, ale z celkového zápasu jsme si odsud měli odvézt tři body. Po celý průběh jsme měli více ze hry. Na výsledné remíze se podepsaly hlavně individuální chyby hráčů. Často jsme řešili finální zakončení špatně, ať to byl Duda nebo Veselský. Mohli jsme dát více gólů. Věřím, že pokud by se hrálo ještě dalších pět minut, tak bychom třetí branku nejspíš i dali," řekl po zápase Petr Uvízl, trenér Hněvotína.

„Kluci zaslouží pochvalu, že zápas ani v devadesáté minutě nevypustili a vybojovali remízu. Bod sice hodnotíme jako ztrátu, nicméně s ohledem na průběh utkání ho bereme," dodal kouč hostů.

FC Želatovice – TJ FC Hněvotín 2:2 (1:0)

Branky: 21. Dostál, 46. Matušík – 77. Křižan, 90. Novák.

Rozhodčí: Koláček – Částečka, Zavřel. ŽK: Koplík, Jemelka, Chuda – Duda. Diváků: 200.

Želatovice: Bělík – Dostál, Čtvrtníček, Bernard, Zehnálek – Koplík, Calábek, Jemelka, Matušík – Chuda (88. Baďura), Mackovík (70. Havlík). Trenér: Pavel Hošek.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda, Šulc, Novák – Zapletal, Schinneck, Láner, Veselský (75. Křižan) – Chabičovský (58. Zamykal), Duda. Trenér: Petr Uvízl.

Vážná nehoda zavřela Bludovský kopec

FOTO Z MÍSTA / Vážná nehoda uzavřela ve čtvrtek silnici první třídy mezi Šumperkem a Bludovem.