Litovel vyhrála bahenní souboj v Želatovicích

Želatovice, Litovel – Domácí premiéru v novém ročníku krajského přeboru absolvovali fotbalisté Želatovic proti Litovli. Po sobotní průtrži mračen rozhodčí uznali na druhý den způsobilé jen tréninkové hřiště, ale i to bylo místy silně podmáčené, což oběma týmům během utkání způsobilo nejednou problémy.

15.8.2011 1

Litovel u míčeFoto: Jiří Kupka

S těmi se lépe vypořádali hosté a odvezli si tři body.

„Podali jsme taktický a soustředěný výkon. Terébn byl pro obě mužstva hodně náročný a kombinovat moc nešlo. Kluky jsem nabádal, aby hráli jednoduše a to také splnili. Můžeme být spokojení,“ pochvaloval si trenér Litovle Roman Sedláček.

Do první vážnější šance zápasu se dostali v deváté minutě Litovelští a gólman Čech musel na zem. Na druhé straně po půlhodině hry pálil Vrba a brankář Urbánek jeho střelu reflexivním zákrokem vyrazil nad. Branku následně nepřinesly ani další pološance, které se odehrály na obou stranách do závěru poločasu.

Přestávka více prospěla fotbalistům Litovle, kteří zpřesnil hru a začali lépe kombinovat.

K oživení jim pomohlo i střídání a následně si vytvořil tlak.

Domácím se nedařilo podržet míč a na jejich branku se valil jeden útok za druhým, obrana tedy byla v neustálé permanenci.

„Měli jsme prakticky po celé utkání převahu. I když gól nepřicházel, tak jsem klukům zdůrazňoval, že jedna šance přijde,“ vykládal Sedláček.

S postupujícím časem se dění na hřišti přeci jen vyrovnávalo a začalo se hrát nahoru dolů. A přišly i šance Želatovic.

V 67. minutě dobrá střela Bernarda bez přípravy z pozice pravého křídla prošla napříč celou bránou těsně mimo, a následně Chuda netrefil ve velmi dobré pozici přesně míč.

Rozhodující moment utkání přišel v 73. minutě. Rychlý brejk hostů do odkryté obrany po levém křídle stihnul poslat špičkou kopačky do sítě okolo vybíhajícího brankáře Čecha a stopera Vrby střídající Šilberský – 0:1.

„Byla to přesně ta jednoduchá akce, která na tomto terénu byla potřeba. Šilberský šanci proměnil a za to je třeba ho pochválit,“ poznamenal litovelský trenér.

Želatovickou snahu o vyrovnání zhatil osm minut před koncem pěknou střelou z dálky Miklánek, který se trefil z úctyhodné vzdálenosti křižně přesně pod šibenici.

„Myslím, že to byl spíš trochu náhodný gól z nepovedeného centru, ale do branky zapadl opravdu krásně,“ poznamenal Sedláček.

V závěru utkání se ještě o korekci pokusil po kličce a následné střele Zehnálek, ale gólman Urbánek byl proti.

V omlazeném celku domácích nastoupili ve druhém poločase debutující mladí hráči Jakub Jemelka, Jaroslav Hlobil, Tomáš Matějíček a přiřadili se tak k dalším hráčům (Michal Calábek, David Chuda a Dominik Bernard), pro které byla premiéra v úvodním kole.

„Věděli jsme, že se utkáme s kvalitním soupeřem a podle mého s jedním z aspirantů na postup, což se také potvrdilo. Bylo to především o jedné brance, který by naklonila misku vah více na jednu či druhou stranu. Musíme uznat, že Litovel byla o něco málo lepší, měla větší kvalitu a tudíž i o něco více ze hry. Kluci i přes porážku podali dobrý výkon a pokud na něj navážeme i v dalších zápasech, tak se nemusíme bát o zdárný průběh sezony,“ konstatoval domácí kouč Bohumil Chodil.

FC Želatovice – TJ Tatran Litovel 0:2 (0:0)

Branky: 73. Šilberský, 82. Miklánek. Rozhodčí: Vedral – Svozil, Částečka.

Želatovice: Čech – Liška, Vrba, Žandovský (74. Jakub Jemelka), Bernard – Jiří Jemelka (83. Matějíček), Havlík, Calábek (78. Hlobil), Zehnálek – Dlouhý, Chuda. Trenéři: Bohumil Chodil, Pavel Hošek.

Litovel: Urbánek – Planička, Krátký, Jindra, Miklánek – Kvapil (70. Šrom), Fišara, Kratochvíl, Kučera (75. Čep) – Mráček, Zavadil (60. Šilberský). Trenér: Roman Sedláček.

Autor: Jiří Fišara