Hněvotín se zmohl pouze na snížení a odvezl si tak porážku 1:3. Pro Želatovice to byla jubilejní desátá výhra sezony.

Zápas rozhodl perfektní start domácího celku.

Hned z prvního útoku padla jeho první branka, Calábek zatáhl míč po pravé straně, obránci Hněvotína byli nejspíš myšlenkami ještě někde v autobuse, a pro Josefa Stoklásku byla uklidit míč do prázdné brány už jen formalita.

Zdroj: KFS Olomouc

V deváté minutě to bylo 2:0, to když Josef Kašpárek krásně zatočil standardní situaci za gólmana hostů Běhalíka. Žluto-modrá branková lavina se nezastavila ani ve třinácté minutě, Stokláska na levém křídle ve vápně pohodlně zakončoval další rychlou akci domácích – 3:0.

„Totálně jsme zaspali začátek utkání, a to rozhodlo. Kluky jsem upozorňoval, v čem jsou Želatovice silné, což se přesně ukázalo. My jsme víc kecali, než jsme hráli. U všeho jsme byli pozdě. Soupeř nás třikrát ztrestal," mrzelo trenéra Hněvotína Ivo Lošťáka.

Hněvotín v tu chvíli působil zoufalým dojmem, ve vzduchu visel velký debakl. Obrovské problémy měli hosté hlavně s rychlým přechodem Želatovic do útoku.

Další taková situace nastala ve 21. minutě, kdy Calábek sám před Běhalíkem udělal kličku, po které hostující gólman zastavil želatovického útočníka na hranici pokutového území jasným faulem.

Měla následovat červená karta, rozhodčí se ale s trápícím se Hněvotínem slitoval a nechal pokračovat ve hře.

Hosté se pomalu vzpamatovali a ve 23. minutě se prosadili, z protiútoku se trefil Lukáš Pagáč. Poté se začalo hrát nahoru dolů, poločas skončil za stavu 3:1 pro domácí.

„Úvod nám vyšel luxusně, vypadalo to jako rozhodnutý zápas. Samozřejmě to takto nešlo udržet celých 45 minut. Kluci šli na krev, pak přišel útlum a Hněvotín se dostal do hry, z čehož pramenila i branka na 3:1. To je ale po poločase ošemetný výsledek," věděl kouč Želatovic Pavel Hošek.

Hněvotínští ve druhé půli zlepšili prakticky vše a začali mít více ze hry.

V 60. minutě předvedl pěkný průnik hostující Kryl, Lošťák ale po jeho akci sám před brankářem Želatovic Čechem selhal. Tomáš Čech se vyznamenal také v 69. minutě, kdy vytáhl takřka gólovou hlavičku po rohu hostů.

V podobné situaci se neprosadili ani domácí, své brankářské umění demonstroval také Běhalík. V závěru utkání nevyužil velkou šanci na snížení hněvotínský Shinneck. Cenné tři body tedy patří Želatovicím.

„Za druhý poločas nemůžu klukům nic vytknout. Zlepšili jsme úplně všechno. Utkání obrovsky ovlivnil ten úvod. My jsme potřebovali dát kontaktní gól, aby se s tím něco dalo dělat, bohužel nepřišel," pověděl trenér Hněvotína.

Pavel Hošek na lavičce Želatovic mohl být spokojený.

„Věděli jsme, že na nás ve druhé půli vlétnou. Začali nás přehrávat. My jsme ale měli brejky, mrzí mě, že se nám nepodařilo zasadit hřebíček do rakve čtvrtou brankou. Ale pro nás zasloužené tři body," řekl želatovický lodivod.

V sobotu jedou Želatovice k okresnímu derby do Kojetína, Hněvotín doma ve stejný den přivítá třetí tým tabulky Velké Losiny.

FC Želatovice – FC Hněvotín 3:1 (3:1)

Branky: 1. a 13. Stokláska, 9. Kašpárek – 23. Pagáč.

Rozhodčí: Vedral – Zavřel, Zaoral. ŽK: 35. Kratochvíl (Želatovice). Diváci: 130.

Želatovice: Čech – Matušík, Němec, Mackovík (83. M. Liška), T. Čtvrtníček (77. Bernard) – Kratochvíl (48. Zehnálek), Jemelka, Koplík, Kašpárek, Stokláska – Calábek (48. T. Liška). Trenér: Pavel Hošek.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Láner, Lakomý, Novák (34. Shinneck) – Masařík (73. Šenkyřík), Šulc, Kryl, Lošťák – Novotný, Pagáč. Trenér: Ivo Lošťák. (něm)