Bývalý fotbalista Sigmy Olomouc Michal Ordoš se v kyperské lize zaskvěl dvěma brankami během čtyř minut do sítě Ethnikosu Achnas.

13.3.2017 1

Michal Ordoš slaví trefu v duelu Karmiotissa - Ethnikos Achnas Foto: youtube.com Repro: DENÍK

Jeho Karmiotissa tak i díky tomu vyhrála utkání se sousedem v tabulce.

"Byl to důležitý zápas, jsem rád, že jsme ho zvládli. Těší mě i to, že jsem se trefil, snad mi to vydrží," řekl Deníku fotbalista, který v letošní sezoně nastřílel pět gólů, téměř dvojnásobek jich navíc připravil pro spoluhráče.

Češi otočili skóre

Čtyřiatřicetiletý Ordoš začal na hřišti úřadovat až po pauze za nepříznivého stavu 0:1.

Nejdříve se prosadil ve 47. minutě, když si naskočil na centr dalšího Čecha Davida Paška a uklidil jej hlavou do protipohybu gólmana.

O čtyři minuty později pak stejná spolupráce zafungovala podruhé a domácí otočili skóre na svou stranu. Jediný rozdíl byl v tom, že Paškův nadýchaný oblouček tentokrát Ordoš zakončil placírkou přesně pod břevno.

Karmiotissa Polemidion, která je desátá v tabulce kyperské ligy, tak i díky příspěvkům obou Čechů nakonec zvítězila 5:3.

Šlo o velmi důležité body, neboť nedělní soupeř Ordošova celku je na příčce deváté a má o pouhé tři body více.

"Týmy pod námi začaly neuvěřitelně vítězit. Doteď vyhrály jen tři zápasy, ale najednou všechny poráží, takže to pro nás byla důležitá výhra. Čeká nás však ještě osm hodně těžkých kol, bude to boj," uzavřel Ordoš.

Autor: Michal Kvasnica

13.3.2017 VSTUP DO DISKUSE 1

Vítězka středoškolské MissOK 2017 Lucie Henslová z Gymnázia Čajkovského (uprostřed). 1. vicemiss Bára Hošková z olomoucké  Střední školy obchodu, gastronomie a designu PRAKTIK (vlevo) a 2. vicemiss Michaela Blašková ze Střední zdravotnické školy Olomouc
75

Miss OK se stala Lucie z Gymnázia Čajkovského

Fotbalisté Holice porazili rezervu Sigmy (v modrém) 2:1
27

Posily z áčka nepomohly. Holice v derby přetlačila Sigmu

Ve Velkém Týnci se koštovalo víno, k ochutnání bylo na 90 vzorků

Jaro pro příznivce vína z Velkého Týnce a okolí začíná koštem. Letos hosté degustovali převážně mladá vína a mohli tak patřičně uvítat nové roční období.