Úžasný Hubníkův debut v Legii. Vstřelil dva góly

Olomouc – Báječný debut v dresu Legie Varšava si užil ještě nedávno olomoucký fotbalový útočník Michal Hubník. V přátelském utkání s Widzewem Lodž vstřelil dvě branky.

19.2.2011

Do třetího týmu polské Ekstraklasy odešel dvojnásobný český reprezentant v pátek a hned o den později nastoupil ke svému prvnímu utkání v barvách Legie. U divokých polských fanoušků, kteří na internetu jeho příchod ve velkém kvitovali, si hned udělal skvělé jméno.

Hubník nastoupil v rozestavení 4–5–1 na hrotu útoku a už po šesti minutách se nejlépe ze všech zorientoval ve zmatku, který nastal v pokutovém území Widzewu a vstřelil první gól v novém působišti. Po necelé půlhodině pak přidal po centru z pravé strany i druhou přesnou trefu.

Za Legii se nakonec trefil ještě argentinský záložník Alejandro Cabral. Za soupeře snížil po změně stran Panka. Legia tak zápas hraný na 2×40 minut vyhrála 3:1.

Hubník odehrál celých osmdesát minut a po utkání řekl pro web Legie: „Myslím, že zápas vypadal docela dobře, přestože se hrálo na těžkém terénu a celou dobu padal sníh. S týmem se mi spolupracovalo dobře, vstřelil jsem dva góly. Ale budu ještě potřebovat čas, abych se s mužstvem úplně sehrál.

Naznačil také, s jakými cíli do Polska přišel. „Rád bych s Legií vyhrál polskou ligu a zahrál si v evropských pohárech,“ řekl Hubník.

Ligové jaro zahájí nový Hubníkův zaměstnavatel v pátek 25. února od 20 hodin na hřišti poslední Cracovie Krakow. Po podzimu ztrácí Legia na vedoucí Jagielonii Bilaystok tři body.

Legia Varšava – Widzew Lodž 3:1 (3:0)

Branky: 6. a 28. Hubník, 34. Cabral – 46. Panka.
Legia: Skaba – Rzeźniczak, Kelhar, Astiz, Wawrzyniak (65. Szalachowski)– Manu, Cabral, Radović (65. Komorowski), Borysiuk, Kucharczyk (71. Mezenga) – Hubník. Trenér: Maciej Skorza.

Autor: Jiří Fišara

19.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Hitem letošní letní etapy Flory 2017 je výstava terakotové čínské armády.
17

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.

Pedagogové se učí, jak připravit výuku tak, aby mělo šanci učit se každé dítě

Podpora rozvoje dětského čtení, čtenářské gramotnosti a přípravy výuky tak, aby mělo šanci učit se skutečně každé dítě ve třídě. Jak na to, zjišťují až do soboty 19. srpna pedagogové na Letní škole pro učitele v Hrubé Vodě, místní částí Hluboček na Olomoucku.

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Cestu parkem během Flory umožní průchodky, návštěvníci získají slevu na MHD

Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc nabízí možnost získat zdarma jízdenku na městskou hromadnou dopravu. Nový a přehlednější bude také systém průchodů přes Smetanovy sady, které se během květinových výstav lidem bez platné vstupenky uzavírají.