Novým Sadům hrála do karet i skutečnost, že fotbalistům Ústí absolutně nevyšlo předešlé utkání v Troubkách, kde dostali osm branek. V prvním poločase měli domácí ze svého soupeře respekt.

„Měli jsme víc ze hry, ale i přesto to zůstalo bez šancí," vyjádřil se Karel Trnečka, trenér FK Nové Sady.

Hráči převážně bojovali ve středu hřiště a ani jeden z týmů se nedostal do vážnějšího ohrožení protivníkovy branky.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu. Vše podstatné se odehrálo v posledních dvaceti minutách.

„To už jsme poznali, že hrát se dá s každým bez ohledu na tabulkové postavení," komentoval pokračování zápasu kouč Ústí Zdeněk Hoffmann.

Radost pro diváky přinesl v 72. minutě Šigut. Trefil se ze standardní situace, kdy po prostřelení zdi vznikla před brankou nepřehledná skrumáž – 1:0.

Hosté na obdržený gól reagovali zvýšením tlaku a konečně se začal hrát pořádný fotbal. Z toho pramenila vyrovnávací branka, která padla čtyři minuty před koncem základní hrací doby. Jejím autorem byl Maliňák, který využil přihrávky z další standardky – 1:1.

Poslední minuty na hřišti byly opravdu hektické. Útočilo se na obou stranách a k vidění byly celkem čtyři obrovské příležitosti. Když brankář hostů Zbořil vytáhl střelu ústeckého útočníka na roh, nebyli v protiútoku úspěšné ani Nové Sady, jejich střela skončila v boční síti.

„Přijeli jsme s cílem vyhrát, ale ukázalo se, že každý zápas je jiný. Bod je nakonec spravedlivý," hodnotil Trnečka.

„V týdnu jsme řešili přístup hráčů k utkání a dnes bylo vidět, že jsme odehráli výrazně lepší zápas než minule v Troubkách. Remíza s druhým mužstvem tabulky je dobrá a vzhledem k průběhu hry i zasloužená," doplnil svůj komentář Hoffmann.

TJ Sokol Ústí – FK Nové Sady 1:1 (0:0)

Branky: 72. Šigut – 86. Maliňák. Rozhodčí: Dorušák – Sedláček, Vojáček. ŽK: Černotský, Zima, Smolka, Bagar, Skácel, Škařupa – Dvořák, Novotný.

TJ Sokol Ústí: Bernkopf – Černotský, Smolka, Zima, Bagar – Skácel (64. Slivka), Páleník, Škorňa, Ševčík (64. Pat. Sencovici) – Šigut (90. Pav. Sencovici), Škařupa. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

FK Nové Sady: Zbořil – Kopp, Dvořák, Vacek (46. Blažek), Maliňák – Novotný, Škoda – Papica, Alexa (Andrejev), Melichárek (Šrom) – Režný. Trenér: Karel Trnečka.