Hosté přijeli na hřiště Ústí v pozici papírového favorita. Po šestadvaceti minutách se také zásluhou Kučery dostali do vedení. Uplynulo jen dalších sedm minut a Šilberský navýšil vedení Litovle na dvoubrankové.

Zdálo by se, že konfrontace bude jednostrannou záležitostí. Omyl! Ústečtí se vrátili do hry v 37. minutě zásluhou Žocha.

Uplynuly další dvě minuty a bylo srovnáno. Po jednom z ostrých centrů si litovelský hráč nešťastně usměrnil míč do své vlastní branky na skóre srovnal na 2:2.

V 64. minutě se nechal po zbytečném zákroku po druhé žluté kartě vyloučit Juřica a domácí tak zbylý hrací čas dohrávali v desíti. Paradoxně si vytvořili několik příležitostí, ty sice nezužitkovali, ale svou branku nakonec před gólovou pohromou uhájili.

Litovelští mohli výhodu jednoho muže v poli využít. Měli několik slibných šancí, ale stejně jako domácí je gólově vyjádřit nedokázali.

„Vzhledem k tomu, že jsme v utkání dvakrát prohrávali, tak můžeme být s remízou spokojeni. Navíc jsme podstatný čas dohrávali v deseti, takže tím spíš," pověděl Zdeněk Hoffmann, trenér TJ Sokol Ústí.

„Vyloučení našeho hráče mě mrzí. Bylo naprosto zbytečné a zkomplikovalo nám zbytek zápasu, naštěstí jsme alespoň tu remízu zachránili," dodal závěrem domácí kouč.

„Zápas jsme měli jednoznačně vyhrát, je to ztráta dvou bodů," řekl k utkání Jaroslav Šišma, trenér TJ Tatran Litovel.

TJ Sokol Ústí – TJ Tatran Litovel 2:2 (2:2)

Branky: 37. Žoch, 39. vlastní – 26. Kučera, 33. Šilberský. Rozhodčí: Horák – Boháč, Koláček. Delegát: Vyhnánek. ŽK: Páleník, Juřica – ČK: 64. Juřica (Ústí). Diváků: 150.

Ústí: Zeman – Juga (43. Pat. Sencovici, 73. Škařupa), Pančochář, Smolka, Bagar – Ševčík, Plesník, Páleník, Skácel – Juřica, Žoch. Trenér: Zdeněk Hoffmann.

Litovel: Bača – Miklánek, Fidler, Krátký, Plánička – Krajc, Jindra, Kučera, Čep (85. Vaca) – Šilberský, Bednář (46. Baránek). Trenér. Jaroslav Šišma.

Ústečtí fotbalisté tak završili podzimní část sezony. Na své konto si připsali 18 bodů a aktuálně se drží na 12. pozici. Jejich nejbližší pronásledovatelé, celky Troubek a Hněvotína, mají ještě odložené utkání k dobru.