Totální paskvil. Uničov prohrál s béčkem Zlína

Uničov – V předchozích deseti zápasech si odvezli fotbalisté Zlína B z Uničova pouze dva body. Nepříznivou bilanci si vylepšili v nedělním zápase 28. kola MSFL, který ovládli poměrem 3:2.

1.6.2014

Uničov (v červeném) proti béčku ZlínaFoto: DENÍK/Miloslav Fuksa

Uničovští fotbalisté úplné fiasko odvrátili alespoň dvěma góly v závěrečné desetiminutovce hry. Na remízu to však nestačilo.

„Byl to totální paskvil," prohlásil uničovský trenér Zdeněk Strouhal. „Neznám důvod, ale naší strany tam bylo podcenění a nepřipravenost na zápas," zlobil se trenér domácích.

Rezervní mužstvo Zlína vstoupilo do zápasu sebevědomě a po dvou brankách Kurtina si v prvním poločase vytvořilo dvoubrankový náskok.

„V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší. Mohli jsme přidat i další góly. Domácí si také vytvořili nějaké šance, ale my jsme jich měli trojnásobně víc. Příležitost dostali další mladí hráči, pro které to byla dobrá zkušenost," řekl trenér Zlína B Jan Somberg.

Až do 81. minuty se zdálo, že o vítězství hostů není pochyb. Už jedenáct minut po přestávce totiž přidal Holík třetí branku juniorky Zlína a hosté kráčeli za třemi body.

V závěru se domácím podařilo vstřelit dvě slepené branky zásluhou Richtera a Nuce a udělali z koncovky pořádné drama.

„Naštěstí jsme se v závěru vzchopili, ale už nám nezbýval čas. Zlín postavil mladé šikovné hráče, ale my bychom tento tým s našimi zkušenostmi měli porazit," měl jasno uničovský kouč Zdeněk Strouhal.

SK UNIČOV – FC FASTAV ZLÍN B 2:3 (0:2)

Branky: 81. Richter, 85. Nuc – 29. a 40. Kurtin, 56. Holík. Rozhodčí: Černý – Julínek, Hanáková. ŽK: Bača – Pavlíček. Diváků: 197.

Uničov: Uvízl – Juřátek, Ulma, Vejvoda, Koutek – Jeřábek (81. Schvarz), Bača (46. Heinz), Toman (46. Nuc), Žmolík (69. Kuba), Vasiljev (59. Kasal) – Richter. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Zlín B: Švec – Jeleček, Zavadil, Pavlíček, Holík (60. Talaš), Kurtin (75. Hradil), Blanař, Hlobil, Chwaszcz, Koller, Jasenský. Trenér: Jan Somberg.

Texl chtěl skončit s fotbalem, teď září: Tlak necítím, prostě se bavím

/ROZHOVOR/ Ruku na srdce, kdo z vás znal před rokem Jiřího Texla, muže, který v tu dobu chtěl skončit s profesionálním fotbalem? V neděli tento čtyřiadvacetiletý odchovanec Sigmy sejmul dvěma góly a jednou asistencí brněnskou Zbrojovku a velkou měrou tak pomohl Olomouci k dalšímu vítězství.