Uničov si výhru nad Hlučínem zajistil už do přestávky

Uničov – Tři góly, tři body a velmi dobrý výkon hlavně v prvním poločase. Fotbalisté Uničova porazili v Moravskoslezské fotbalové lize Hlučín 3:1.

25.8.2013

SK Uničov vs. FC Hlučín - Dušan ŽmolíkFoto: DENÍK/Miloslav Fuksa

O tom, že body zůstanou doma se rozhodlo před přestávkou. Během osmi minut od 26. do 34. minuty nastřílel Uničov soupeři tři góly. Jako první otevřel skóre mladičký David Bača, který zakončil zblízka do prázdné branky akci, jíž rozjeli Richter s Nucem.

Na 2:0 zvyšoval Dušan Žmolík. Střední záložník si naběhl do díry v hlučínské obraně na přihrávku, kterou pustil šikovně mezi nohama Richter, pak udělal kličku i brankáři a bez problémů poslal balon do prázdné branky.

Třetí úder přidal po další chybě defenzivy hostů sám Dominik Richter, když samostatný únik zakončil přesnou střelou k tyči.

„S prvním poločasem určitě můžu být spokojení. Měli jsme sice další šance, ale musíme zůstat při zemi," usmíval se trenér Uničova Zdeněk Strouhal.

Naopak kouč Hlučína Ladislav Bártek byl na svůj tým pořádně naštvaný, což dokumentovala mimo jiné tři střídání během poločasové přestávky. „Hráli jsme naprosto nedisciplinovaně. Není možné, aby si zkušení hráči dělali na hřišti, co chtěli. Proto ta střídání. Soupeři jsme nabídli příležitosti vlastními chybami a tak kvalitní soupeř jako Uničov je dokázal potrestat," konstatoval kouč hostů.

Po pauze už jeho mužstvo hrálo důstojnější partii. Snad se mohlo i vrátit do zápasu, ale Uvízl vyrazil střelu Lukáše na břevno a Mucha z dobré pozice přestřelil. Nakonec se Hlučín čestného úspěchu dočkal čtyři minuty před koncem. Ošmera se dostal za obranu a prostřelil Uvízla mezi nohama.

„Po přestávce už to bylo z naší strany lepší. Snad kdybychom dali gól dřív, dalo se ještě něco dělat, ale objektivně je třeba přiznat, že nám chyběla větší kvalita. Uničov vyhrál zaslouženě," řekl Bártek.

Uničovský tým po přestávce také měl několik příležitostí, kdy mohl navýšit svůj náskok. Hlavně Richterova hlavička po gólu přímo volala. Nuc zase těsně nedosáhl na centr Koutka. „Chtěli jsme ale hlavně soupeře nepustit zpátky do zápasu, což se povedlo. Inkasovaná branka nás mrzí, protože nula by vypadala lépe. I tak jsme ale spokojení," doplnil kouč Uničova Strouhal.

Po třech kolech má Uničov na kontě dvě výhry a porážku, Hlučín se naopak usadil na chvostu tabulky, má totiž zatím jen jediný bodík.

SK Uničov – FC Hlučín 3:1 (3:0)

Branky: 26. Bača, 31. Žmolík, 34. Richter. Rozhodčí: Julínek – Fojt, Černý. ŽK: Ondrušík (Hl.).

Uničov: Uvízl – Heinz, Ulma, Vejvoda, Koutek – Toman (58. Šalamoun) – Juřátek (70. Večeřa), Žmolík, Nuc (81. Muzikant), Bača (79. Kuba) – Richter. Trenér: Zdeněk Strouhal.

Hlučín: Andrejko – Štefek (46. Polášek), Barcal, Heinik, Žižka – Mucha (88. Subić), Wludyka, F. Hanus, Ondrušík (46. Lukáš) – Ošmera, M. Hanus (46. Ptáček). Trenér: Ladislav Bártek.

Naštvaný fanoušek rozbil v Olomouci okno bytu, pak se majitelce omlouval

Jediný incident musela řešit policie v souvislosti s bezpečnostním opatřením kvůli nedělnímu fotbalovému utkání mezi Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno.

Divočina v olomouckém baru: běsnící host zmlátil bratra, pak demoloval zahrádku

Hádka mezi dvěma bratry se strhla v neděli v podvečer v jednom z olomouckých barů a skončila surovým napadením.