Uničov si snadno poradil s Břeclaví, vyhrál o dvě branky

Uničov – Už sedmé utkání bez porážky v řadě mají za sebou fotbalisté Uničova. S Břeclaví si na domácím hřišti poradili vcelku hladce 3:1.

12.10.2014

Fotbalisté UničovaFoto: DENÍK/Miroslav Mazal

Už v 15. minutě šel Uničov do vedení zásluhou Pavla Jeřábka, který zakončil bleskurychlý brejk.

„O výsledku rozhodla naše nedisciplinovanost. Soupeř potrestal naše chyby, nezasloužili jsme si nic. Pokud kopeme roh a dostaneme z toho gól, tak je to problém," krčil rameny trenér Břeclavi Karel Bečka.

„Uničov pak čekal, co s tím uděláme. Neprosadili jsme se a soupeř nás z protiútoků potrestal," popsal výstižně další minuty zápasu, v nichž sice břeclavští drželi častěji míč na kopačkách, ale vyložené příležitosti neměli. Naopak Jeřábek trefil na konci první půle tyč a rozehrál koncert zmařených uničovských šancí.

Brzy po přestávce už jiný protiútok Uničovu vyšel. Žmolík hezkou přihrávkou pod sebe našel Krče a ten zvýšil na 2:0.

Jenže třetí branku domácí ne a ne přidat. „Exceloval" hlavně neúnavný Jeřábek. Trefil znovu tyč, v dalších šancích ho deptal skvělými zákroky brankář.

„V koncovce jsme místy byli až lehkovážní. Místo abychom vyhráli pět nebo šest jedna a zahráli si stavěčku pro diváky na jeden dotek, tak jsme si sami vyrobili problém," litoval domácí kouč Jiří Navrátil.

Čtvrt hodiny před koncem přišla komplikace. Ševčík ve vápně fauloval a Simandl z pokutového kopu snížil.

„2:0 je nejhorší výsledek. Když vedete o gól, tak jsou všichni soustředění, ale za stavu 2:0 to každý i třeba nevědomky trochu podcení," konstatoval Jiří Navrátil.

Břeclav však Uničovu velké trable nezpůsobila.

„Soupeř ale zase nebyl tak těžký, že by nás donutil k nějakým větším obavám. Pohlídali jsme si to celkem v pohodě," řekl Navrátil.

Navíc Uničov ještě přidal třetí gól. Jeřábek využil uklouznutí obránce, místo střelby tentokrát přihrával úplně volnému Vasiljevovi a ten už měl před odkrytou bránou lehkou úlohu.

SK Uničov – MSK Břeclav 3:1 (1:0)

Branky: 15. Jeřábek, 52. Krč, 83. Vasiljev – 74. Simandl z pen. Rozhodčí: Klíma – Dubravský, Slabý. ŽK: Juřátek – Paděra.

Uničov: Uvízl – Heinz, Vejvoda, O. Ševčík, Koutek – Juřátek, Žmolík (86. Nuc) – Vasiljev (89. Schvarz), Stříž (62. Konečný), Jeřábek – Krč. Trenér: Jiří Navrátil.

Břeclav: Prokop – Hloch, Zezula, Šenk, Dobšíček – Carvalho (27. Tcybrov, 82. Tetur), Simandl, Paděra, Kugler – Lapeš (55. Horváth), Kunc. Trenér: Karel Bečka.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Odpoledne plné vážných nehod: celkem osm zraněných, včetně dětí

U tří vážných dopravních nehod v Olomouckém kraji zasahovali hasiči i záchranáři v úterý v odpoledních hodinách.