Hosté zbytečně ztratili body. Zejména v prvním poločase byli aktivnější, jenže se jim nedařilo v koncovce. Již v 8. min. pálil Krpec těsně nad a v dobré pozici střílel i ve 13. min., kdy mu ale byla střela zblokována.

Domácí předvedli první nebezpečnou akci až v 17. min., která však skončila jen rohem.Litovel se zaslouženě ujala vedení ve 22. min., kdy po rohu Janošťák našel před brankou H. Fišaru, který parádní hlavičkou překonal domácího brankáře.

Pohoda hostů však trvala jen do 39.min., kdy domácí stoper Ullmann z trestného kopu ránou k tyči vyrovnal na 1:1.

V závěru poločasu mohla Litovel strhnout vedení opět na svoji stranu. Krpec v úniku však místo střely zvolil kličku a domácí brankář Nejezchleba ho potom vychytal. Ani dvě následné dorážky litovelských ke gólu nevedly a tak se šlo do šaten za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se hrálo nahoru dolů a útok střídal útok. V 54. min. hostující Krpec uvolnil Švajdu, který však trefil jen boční síť domácí branky. V 62. min. se ocitl v dobré pozici domácí Trajer, ale naštěstí pro hosty mířil vedle branky.

Hned o čtyři minuty později nechala litovelská obrana trestuhodně volného Mlčocha, ale ten v koncovce selhal a míč poslal vysoko nad branku. V 67. min. se do vápna domácích dostal Svačina, který se vzápětí ne vlastní vinou ocitl na zemi a hosté se oprávněně dožadovali pokutového kopu, který však odpískán nebyl.

Domácí nakonec rozhodli až deset minut před koncem utkání. Po autovém vhazování z pravé strany míč propadl až k Macourkovi, který zblízka hlavou zajistil Určicím tři šťastné body.

Litovel mohla ještě vyrovnat v 90. min., kdy se před domácího brankáře dostal zkušený Janošťák, který však Nejezchleba jen nastřelil.

TJ Sokol Určice – Tatran Litovel 2:1 (1:1)

Branky: 39. Ullmann, 80. Macourek – 22. H. Fišara. Rozhodčí: Štětka. ŽK: Černý, Mikeš, Vaněk, Ullmann – Kratochvíl, Svačina, Coufal. Diváci: 200.

Určice: Nejezchleb – Černý, Ullmann, Mlčoch, Mikeš – Havlena (85. Piňos), Macourek, Vaněk, Javořík – Trajer (87. Nakládal), Kašpárek (90. Miler). Trenér Svatopluk Kovář.

Litovel: Procházka – Srovnal, Švajda, Janošťák, Planička – Olbert (55. P. Kvapil), Kratochvíl, H. Fišara, Svačina (67. Čep) – Krpec, Coufal (78. Zavadil). Trenér Daniel Zavadil.