Vyberte si svůj regionální Deník

FK Šternberk (v modrém) vs. FC Hněvotín

FK Šternberk (v modrém) vs. FC Hněvotín Autor: DENÍK/Miloslav Fuksa

19.8.2012

Šternberk – První domácí utkání po postupu do krajského přeboru fotbalistům Šternberka nevyšlo. S Hněvotínem prohráli 0:2, když nezachytili úvody obou poločasů.

„Na novou soutěž si zatím zřejmě ještě zvykáme. Jsme nervózní, potřebovali bychom sklidnit. Jako první inkasujeme a pak dotahujeme, což je těžké," posteskl si trenér Šternberka Oldřich Sklenář.

Jeho svěřenci v sobotu prohrávali od 14. minuty, kdy po centru Chabičovského z přímého kopu zůstal před brankou nekrytý Schinneck a hlavou otevřel skóre.

Hosté z Hněvotína pak mohli svůj náskok zdvojnásobit, když po ruce ve šternberském vápně dostali výhodu pokutového kopu. Křižan ale vůbec netrefil branku.

„S výsledkem jsme samozřejmě spokojení," říkal po zápase trenér Hněvotína Radek Šindelář. „Se hrou, ale jen tak do dvacáté minuty. Jak jsme nedali penaltu, soupeř se chytil, naopak náš výkon šel dolů," doplnil.

Domácí Šternberk měl v první půli několik příležitostí k vyrovnání, ovšem neuspěl Jurečka, který se dostal za obranu soupeře, ani Kymlička, který nedal blízka hlavou.

„Důležité okamžiky, kdy jsme se mohli vrátit do zápasu, jsme bohužel nezvládli," řekl šternberský trenér Sklenář.

Úvod druhého poločasu znovu vyšel lépe Hněvotínu. Další dobrý centr Chabičovského našel tentokrát hlavu Šulce a bylo to 2:0. „Se standardními situacemi jsem dnes byl spokojený. Jak se zahráváním, tak s náběhy," pochvaloval si kouč Šindelář.

Méně radosti mu už dělala předvedená hra. „Zápas byl ve druhém poločase hodně nervózní. Byla tam spousta osobních soubojů, nepřesné výroky rozhodčího na obě strany. Hra pak nebyla plynulá a myslím, že pro diváky to moc pěkný zápas nebyl," řekl trenér Hněvotína.

O jeho slovech leccos vypovídá statistika udělených žlutých karet, přičemž ovšem z deseti jich sedm dostali domácí. K tomu dvanáct minut před koncem červenou navrch.

Šternberští ve zbytku zápasu přes veškerou snahu nedokázali výsledek zvrátit nebo alespoň zkorigovat. V prvním domácím duelu po postupu z I.A třídy tak prohráli 0:2. „Musíme se vrátit k tomu, co jsme hráli v minulé sezoně. Pak to bude dobré," věří trenér Sklenář.

FK Šternberk – FC Hněvotín 0:2 (0:1)

Branky: 14. Schinneck, 51. Šulc. Rozhodčí: Knoll – Svozil, Knoll ml. ŽK: Vojtášek, Valtr, Mudrák, Tomanec, M. Frieb, Jurečka, Kymlička – Skoumal, Křižan, Zapletal. ČK: 78. Kymlička. Diváci: 200.
Šternberk: Vytřísal – M. Frieb, T. Frieb, Sklenář (59. Vinkler), Coufal (11. Tomanec) – Kymlička, Valtr, Mudrák, Jurečka – Vojtášek, Hlaváček (87. Hlaváč). Trenér: Oldřich Sklenář.
Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Zamykal (69. Kawij), Schinneck, Chabičovský – Zapletal, Láner, Skoumal, Veselský – Křižan (56. Duda), Šulc (84. Novák). Trenér: Radek Šindelář.

Autor: Jiří Fišara