Hubníkovu energii nejprve pocítilo na vlastní kůži několik Slávistů se kterými se potkal v osobních soubojích, následně i celý stadion, který rozjásal trefou na 2:1. A o deset minut později znovu, když zvyšoval na 3:1 a za patnáct minut pobytu na hřišti rozhodl celé utkání.

Jak se to stane, že přijdete na hřiště na posledních dvacet minut a dáte dva góly?
Tak když jsem hrával od začátku, góly jsem nedával. Teď jsem tam přišel, dal dva a jsem obrovsky rád. Hlavně je důležité, že jsme vyhráli a tři body zůstaly tady.

Cítil jste před zápasem, že by vám to tam mohlo spadnout?
Určitě ano. Říkal jsem si, že když jsem góly nedával v době, kdy jsem nastupoval v základu, tak bych to mohl prolomit tady v tom utkání, kdy jsem si konečně sedl na lavičku (smích). A povedlo se mi to.

Takže jste nebyl naštvaný, že musíte sedět na lavičce?
Ne, to rozhodně ne. I Ordži (Michal Ordoš, pozn. aut.) dal několikrát gól jako střídající hráč. Tím se člověk může vždycky chytnout. Ale my jsme dlouho prohrávali 1:0, důležité je, že jsme to dokázali otočit.

Jak se vám vsedě dívalo na první poločas?
Dívalo se mi těžce, když jsme prohrávali 1:0. Ale takový je prostě fotbal.

Ve druhém poločase parádně srovnal Pavel Šultes, toho jste pak vystřídal a dílo dokonal. Která z těch dvou branek byla náročnější?
Těžší asi byla ta hlavička. Byl to chumel hráčů a já tam skočil. Zaplaťpánbůh, že jsem tam vletěl. Vaňous (Martin Vaniak, pozn. red.) to tam ještě chtěl perfektně vyrazit, ale naštěstí tam bylo místo jen pro balon.

U druhé vaší branky to vypadalo, že vám Martin Komárek přihrál spíše zády.
To byla hlavička! (smích) On mi to jenom lehce posunul za sebe a já to levačkou uklidil na zadní tyč.

Jak vás, tak Slavii čeká v týdnu odveta semifinále poháru. Bylo to na hře znát?
Trochu asi jo. My se taky soustředíme na pohár, ale hraje se mezi tím liga a každý zápas chceme vyhrát. Tento byl taký hodně o vůli.

Překvapila vás sestava Slavie?
V novinách se to psalo, určitě je pro ně pohár prioritní. Ale překvapilo nepřekvapilo. Prostě přijela Slavia, je to pojem a je jedno jestli nastoupí takoví nebo makoví hráči. Porazili jsme Slavii a o to je to cennější.

Ve středu vám půjde o všechno. Může teď pro vás být výhoda, že se vám daří i v lize, zatímco Plzeň poněkud klopýtá?
To si nemyslím. Plzeň je mančaft, který hlavně výborně kombinuje, celou hru jim řídí Horváth a bude to velmi těžký zápas. Úplně jiný, než byl ten dnešní proti Slavii.