VYBERTE SI REGION

Olomouc -Tým SK Sigma Olomouc U 19 opět ukázal, že na vedoucím místě I. ČPP ligy, tedy české nejvyšší dorostenecké soutěže, není jen tak náhodou. S v tabulce třetím Baníkem Ostrava doma dvakrát prohrávali, ale nakonec dokázali vystřílet vítězství 3:2.

19.4.2008
Fotogalerie
10 fotografií
Devatenáctka Sigmy otočila zápas s Baníkem.

Devatenáctka Sigmy otočila zápas s Baníkem.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Domácí tým začal aktivně a už ve 4. minutě trefil Kučera břevno. Hosté se ozvali poprvé ve 13. minutě a hned z toho byl gól. Devatenáctka si dál hrála svoje, měla převahu, jenže nedokázala proměnit šance. Až ve 37. minutě ukončil závar v šestnáctce přesnou trefou Šichor.

Po změně stran se znovu prosadil nejprve Baník. V 53. minutě se uvolnil Christu a z úhlu prostřelil brankáře Bártu. Ani druhá inkasovaná branka ovšem Sigmu nezastavila.

Dál měla téměř neustále v držení míč, hosté se pokoušeli jen o brejky. Což je nakonec stálo dobrý výsledek. V 71. minutě srovnal střídající Vašíček a devět minut před koncem dokonal obrat Jančík, který do hry přišel rovněž až ve druhém poločase.

„Myslím, že kvalita byla na naší straně. Soupeř měl jen několik rušových útoků. Svou hrou jsme si pořád vytvářeli šance a bylo jen otázkou času, kdy je proměníme,“ řekl trenér Sigmy U 19 Zdeněk Psotka.

SK Sigma Olomouc U 19 – Baník Ostrava U 19 3:2 (1:1)

Branky: 37. Šichor, 71. Vašíček, 81. Jančík – 13. Kraut, 53. Christu. Rozhodčí: Gallo. ČK: 74. Brunclík (B).

SK Sigma: Bárta – Kulíšek, Vala, Škoda, Machalický – Kučera (67. Vašíček), Šichor (87. Nekuda), Dvořák, Němčák (58. Jančík), Navrátil – Doležal. Trenér Zdeněk Psotka.

Ostrava: Štěpnička – Grussmann, Coufal (46. Christu), Brunclík, Križan – Dressler (46. Wludyka), Pelán, Kyselý, Bartl – Lukáš, Kraut (76. Gazda).

Autor: Petr Pelíšek