Sigma prohrála, přesto je zachráněna

OLOMOUC - Radost i po prohře. To byly pocity v táboře SK Sigma Olomouc po utkání 29. kola se Spartou Praha. Hanáci prohráli 0:2, ale stejným výsledkem vyhrálo Slovácko doma nad Příbramí, což znamená záchranu pro Sigmu kolo před koncem sezony.

22.5.2007

Hartig hlavičkuje v největší šanci Sigmy.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Body sice nezůstaly doma, ale deset a půl tisíce diváků se tak mohlo radovat. Převážná většina ze záchrany Sigmy, část z výhry hostů. Smršť. To byl vstup Sparty do zápasu. Měla na začátku jednu šanci za druhou, ale Kisel ani Došek nebyli přesní. „V úvodu nás Sparta zlobila, hlavně přes Doška. Ale pak jsme se s tím srovnali,“ řekl trenér Sigmy Vlastimil Petržela.

Domácí tým se trápil, směrem dopředu byl neškodný. V první půlce nevystřelila Olomouc ani jednou na branku. Blízko k přesnému zakončení měl ve 21. minutě Hartig, ale z malého vápna hlavičkoval vedle a nad. „To byla škoda, mohl jsem to trefit lépe,“ řekl Hartig. Pět minut před koncem poločasu se právě na Hartigovi pro poslední kolo a první dvě nové sezony vykartoval stoper Řepka.

Podobně rychlý start měla Sparta i do druhé půle. To Olomouc zachránila po hlavičce Horvátha ve 48. minutě tyčka. O čtyři minuty později vyjel dopředu Jindřišek, narazil si s Janotkou a dostal se do palebné pozice. Blažka ale nepřekvapil. Byla to jediná šance Sigmy v zápase. V 65. minutě Kulič přetavil v branku přihrávku Kisela, podle televizního záznamu šlo o ofsajd. Ale gól platil. „To nás zlomilo, pak už byli kluci odevzdaní,“ řekl kouč Petržela.

Sparta v závěru hrála to, co potřebovala, a kontrolovala tři body. Těsně před koncem přidal druhou branku lobem skoro z půlky Horváth. „Mrzí nás to, chtěli jsme Spartu obrat o body. Snažili jsme se, ale nešlo to. A mrzí nás to hodně, hlavně kvůli divákům,“ řekl kapitán Sigmy Filip Rýdel.

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:2 (0:0)

Branky: 65. Kulič, 87. Horváth. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Teuber. ŽK: Hartig, Onofrej - Hušek, Řepka. Diváci: 10.482.