Výhru a body Sigmě trefil Hartig

OLOMOUC - Fotbalisté Sigmy podruhé v řadě vyhráli. Po vítězství 1:0 v Ostravě porazili stejným skóre doma Liberec. A oba zápasy rozhodl stejný hráč –Lukáš Hartig. Olomoucký útočník skóroval už ve třetím utkání v řadě.

1.10.2007

Melinho nahrával, Hartig skóroval, oba se radují.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

V sobotu večer využil v 59. minutě přihrávku Brazilce Melinha. „Jeho balony si užívám,“ řekl po utkání Hartig.

Sigma chtěla potvrdit body získané na Bazalech. Ale tentokrát to v poli neměla tak lehké jako v předchozím domácím utkání proti Brnu. Liberec od začátku ukazoval, že má dobrý tým, a Hanáky nepouštěl do mnoha šancí. Bajer střílel nad ve 12. minutě, tři minuty před přestávkou brankář Zlámal reflexivně vykopl tečovanou bombu Melinha. „Hráli jsme dobře v obraně a čekali na šanci. To se povedlo,“ řekl stoper Sigmy Martin Hudec.

Olomoučtí se dočkali gólu i dalších tutovek. Ale ještě předtím je při ráně Frejlacha podržel brankář Drobisz. Nulu v jubilejním dvoustém ligovém utkání si nenechal vzít. V 59. minutě Melinho získal míč a vyplul ze středového kruhu. Přihrál do prostoru Hartigovi. Útočník Sigmy si trošku s obtížemi srovnal balon na nohu a levačkou trefil k pravé tyčce. Liberec pak musel přidat na aktivitě, čímž se otvíral prostor pro brejky domácích.

V 80. minutě se objevil sám před brankářem nováček v týmu Sigmy Knakal. Klička gólmanovi mu vyšla, ale střela z úhlu už mu nesedla. „Mohl jsem dát branku, bohužel. Snad se to povede příště,“ podotkl Martin Knakal. Hosté chtěli srovnat, jenže defenziva domácích jim povolila pouze pár nepřesných střel zdálky. „Liberec bude pořád těžký soupeř. Vítězství si nesmírně vážíme,“ řekl kapitán Sigmy Tomáš Randa.

Další dva kontry Olomouce skončily nepřesnou přehrávkou. V nastaveném čase trefil Melinho břevno a Knakal těsně minul. „Zápas se nám povedl, potvrdili jsme body z Baníku,“ řekl Knakal.

Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:0 (0:0)

Branka: 58. Hartig. Rozhodčí: Královec - Filgas, Lhoták. ŽK: Hubník, Hartig - Košťál. Diváci: 5.535.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Šuškavčevič, Hudec, Randa - Bajer (61. Knakal), Rossi, Melinho, Kazár (82. Lukšík) - Hubník (70. Kaščák), Hartig. Trenér: Pulpit.

Liberec: Zlámal - Šinglár, Košťál, Polák, Liška (54. Krátký, 83. Hochmeister) - Papoušek, Bílek, Hodúr, Frejlach - Nezmar, Dort (72. Hudson). Trenér: Zach.

Michal Pekárek

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

Letní škola pro učitele v Hrubé Vodě na Olomoucku
5

Pedagogové se učí, jak připravit výuku tak, aby mělo šanci učit se každé dítě

AUTOMIX.CZ

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Cestu parkem během Flory umožní průchodky, návštěvníci získají slevu na MHD

Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc nabízí možnost získat zdarma jízdenku na městskou hromadnou dopravu. Nový a přehlednější bude také systém průchodů přes Smetanovy sady, které se během květinových výstav lidem bez platné vstupenky uzavírají.