Rozhovor

* Jak jste se cítil v prvním zápase za Sigmu?
Cítil bych se líp, kdybychom ten zápas dovedli do vítězného konce. Takto mám smíšené pocity. Byl jsem samozřejmě rád, že jsem nastoupil. Po návratu z Kypru jsem měl tréninkové manko. Potřeboval jsem to doběhat a trošku shodit. Připravit se na ligu. Myslím, že teď trenér uznal, že už jsem v pořádku a můžu naskočit. Ale bohužel radost mi kalí, že jsme nevyhráli. Zápas jsme měli dobře rozjetý, ale nedotáhli jsme šance na 2:0. Po dvaceti minutách mohlo být po zápase a nikdo by nemohl říct ani slovo. Nechci snižovat kvalitu Mostu, ale zkazili jsme si to jen sami.

* Jste zvyklý hrát spíše obránce. Jaké úkoly jste si měl plnit na levé záloze?
Zdvojovat Jurkiče, aby nás Most nepřečíslil po stranách. Roztahovat hru. Dostat míč co nejrychleji před bránu na Michala Hubníka s Harťasem (Lukáš Hartig, pozn. redakce). Pár nebezpečných centrů tam bylo, ale chybělo nám štěstí, aby míč skončil v síti. Druhý gól by nás uklidnil.

* V komunikaci s Jurkičem není problém?
Ne. Dejan rozumí spoustu slovíček i česky. Anglicky já nemám problém a ani chorvatsky. Takže to je v pohodě.

* Zdá se, že po uzdravení Hartiga bude Sigma opět nebezpečná i v útoku, souhlasíte?
Harťas je zkušený hráč. Teď s Hubňajsem, který je ve výborné formě, tvoří velice silnou útočnou dvojici. Dokud Harťas mohl, byla naše útočná síla veliká. Tím nechci snižovat Buena, ten je také výborný útočník. Ale Harťasova zkušenost, bojovnost, nasazení a to, že vtáhne do hry ostatní, je velké plus. Dokáže povzbudit nebo s prominutím správně naštvat (použil vulgarismus).

* Cítíte se líp v záloze, nebo v obraně?
Člověk je rád, že hraje ligu. Nejsem hráč, který by si vybíral. Mě kdyby dal trenér do brány, tak budu spokojený, že hraju. (úsměv) Jsem šťastný, že mohu být tady v tomto mančaftu. Radost mi ale kazí, že jsme nevyhráli.

* Doháněl jste tréninkové manko. Jak jste se cítil fyzicky?
Prvních šedesát minut to ještě šlo, ale kolem sedmdesáté minuty už jsem cítil, že mužstvu nejsem tolik potřebný. Hrál jsem v záloze, kde člověk musí běhat víc než v obraně. Síly docházely. Snažil jsem se vydat co nejvíc, abych mužstvu pomohl. Celý zápas bych určitě nevydržel.