Hubník: Věděli jsme, že na gól máme dostatek času

Olomouc – Dlouho nemohli olomoučtí útočníci překonat brněnskou obranu a vsítit gól brankáři Lejsalovi. Až se to povedlo na začátku druhé půle tomu, od koho se gól v brněnské síti čekal nejvíce.

23.8.2010

Sigma v modrém proti BrnuFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Michal Hubník dostal ideální míč z pravé strany od Jakuba Petra a z malého vápna olomoucký kanonýr již minout nemohl.

„Kuba to dal perfektně pod sebe a naštěstí jsem to dal,“ smál se Hubník. „Běžel jsem tam a věřil jsem, že to dám. Měl jsem před sebou už jen prázdnou bránu,“ dodal olomoucký kanonýr.

V prvním poločase dokázala Zbrojovka olomouckému tlaku úspěšně vzdorovat. Sigma se prvního gólu dočkala na začátku druhé půle. „První gól byl velmi důležitý. Za stavu 0:0 jsme si o poločase řekli, že máme čas na to vstřelit gól, i kdyby to mělo být až v devadesáté minutě,“ prozradil Hubník.

Jeho trefa odstartovala další olomouckou kanonádu a brněnské akcie na olomoucké burze šly rychle ke dnu. „Důležitý byl první gól, pak přišla krásná branka Šultyho (Pavla Šultese, pozn. red.) a všechno do dokončil Melinho,“ řekl Hubník, který si připsal již pátou ligovou branku sezony a drží se na čele ligových kanonýrů společně s plzeňským Rezkem.

„Jako elitní ligový kanonýr se zatím necítím, ale je to pěkné,“ pousmál se fotbalista, který si ve druhém kole proti Jablonci připsal hattrick. Další gól přidal v minulém kole v Ostravě.

„Dneska jsme museli potvrdit body, což se nám povedlo. Děkujeme všem divákům, co přišli, bylo to super. V takové krásné atmosféře se hraje výborně,“ chválil Hubník sedmitisícovou kulisu na Andrově stadionu.

Olomouc je v tabulce po šestém kole na druhém místě. Pomýšlejí olomoučtí na ligový titul? „Je to ještě daleko, čeká nás ještě dlouhý podzim a pak celé jaro. Uvidíme na konci sezony,“ pousmál se olomoucký střelec.