Sigma začala druhou ligu porážkou na Žižkově

Praha, Olomouc – Fotbalisté Olomouce zahájili cestu za návratem do nejvyšší soutěže prohrou 1:2.

3.8.2014 34

Denis Cana při obranném zákroku. Žižkov vs. SigmaFoto: Deník/David Nejedlý

To tedy bylo přivítání.

Hned první druholigový zápas olomoucké Sigmy po třiceti letech Hanákům jasně naznačil, že cesta za návratem rozhodně nebude pohodovou nedělní dopolední procházkou.

Na Žižkově prohráli 1:2.

Zklamaný? Přímo nasr…, láteřil Kalvoda po nepovedené premiéře

Snad ještě nepříjemnější než výsledek byl ale způsob, jakým k němu došlo.

V první půli měli Hanáci převahu, jenže vážnější šanci si nevytvořili.

Poprvé nebezpečně Sigma vystřelila na branku až v 70. minutě zásluhou střídajícího Michala Ordoše.

Zkušený útočník, nebo chcete-li v posledních letech spíše podhrotový záložník, byl sedm minut před koncem také autorem jediné branky Olomouce. Na hranici vápna si v souboji poradil se Šťastným a uklidil balon k tyči.

Sedm minut před koncem ještě zařídil drama.

Sigma se pak tlačila za vyrovnáním, jenže v poslední minutě Zahradníčkova střela skončila vysoko nad brankou.

A tak svěřence trenéra Kalvody musel mrzet dvojnásobné zaváhání v okolí přestávky.

Na konci prvního poločasu nejprve neuhlídali zpětnou přihrávku Bazala na Podrazkého, který pak namířil přesně k tyči Blahovy brány.

Prakticky okamžitě po přestávce pak Žižkov udeřil podruhé. Na centr z trestného kopu vyskočil nejvýše Marcel Šťastný a hlavou nedal Blahovi nárok.

Olomoučané si tedy na první body do druholigové tabulky musejí počkat, tentokrát se raduje staronový šéf Viktorky Ivan Horník.

Sigma dostane další šanci za týden. V sobotu hostí v domácí premiéře Frýdek-Místek.

Hanácké sport na twitteruViktoria Žižkov – Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 45+1. Podrazký, 47. Šťastný – 83. Ordoš. Rozhodčí: Zelinka – Moláček, Dobrovolný. ŽK: Šťastný, Bazal, Podrazký – Vašíček, Dreksa, Navrátil. Diváci: 2582.

Žižkov: Holý – Dressler, Šťastný, Hovorka, Bartošák (13. Podzimek) – Bazal, Súkenník, Podrazký (88. Opluštil), Folprecht – Voltr, Marek (66. Karafiát). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Blaha – Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek – Varadi (67. Navrátil), Houska, Cana, Plšek (46. Ordoš), Schulmeister (60. Zahradníček) – Vašíček. Trenér: Kalvoda.

Autor: Jiří Fišara