Olomouc -V dohrávce 28. kola Gambrinus ligy chtěla Sigma Olomouc na Andrově Slavii Praha bojující o titul potrápit. Ale moc se jí to nepovedlo. Po vlažnějším úvodu Pražané udeřili během pěti minut. Nejprve se po chybě Hořavy prosadil ve 20. minutě Toleski, ve 25. ukončil výpad mezi stopery M. Jarolím přesnou střelou k levé tyčce.

5.5.2008 3

Toleski se snaží projít mezi Škerlem a Hudcem.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Domácí nezačali špatně. Už v 8. minutě hledal Onofrej Schulmeistera, ale ten přijel na první tyčku pozdě. Pět minut poté chybovali Hanáci ve středu pole a sám před Drobiszem se zjevil Toleski. Brankář domácí podržel a střelu vyrazil.

Varování Sigmě nestačilo. Ve 20. minutě zklepl centr Šventa Hořava a osamocený Toleski dal první gól zápasu. Pět minut poté domácí chybovali ve středu pole. Rychlý výpad Slavie zakončil střelou k levé tyčce M. Jarolím.

Ještě do přestávky se mohla Sigma dostat zpět do zápasu. Bombu Hubníka ve 33. minutě brankář Vaniak vyrazil na roh.

Poločasová bouře nad Olomoucí domácímu týmu prospěla. Sigma konečně začala hrát. A přišly i šance. V 52. minutě našel Onofrejův pas Bajera, jeho rána z voleje letěla vedle.

V 57. minutě už byl Andrův stadion veselejší. Schulmeister poslal vpřed Heidenreicha. Ten dosprintoval do vápna a tvrdou střelu na přední šibenici překvapil Vaniaka.

Naděje Sigma netrvala dlouho. V 68. minutě přihrál zprava Šenkeřík a Abraham nemohl nedat.

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 1:3 (0:2)

Branky: 57. Heidenreich – 20. Toleski, 25. M. Jarolím, 68. Abraham. Rozhodčí: Příhoda – Filgas, Goňa. ŽK: Hořava – M. Jarolím, Abraham. Diváci: 5488. Střely na: 8:4. Střely vedle: 2:1. Rohy: 2:5. Fauly: 9:14. Ofsajdy: 5:2.

SK Sigma: Drobisz 3 – Jindřišek 3, Hudec 4, Škerle 4, Heidenreich 2 – Bajer 2, Hořava 3 (84. Rýdel), Kaščák 3, Onofrej 4 – Hubník 3 (71. Melinho), Schulmeister 4 (60. Kazár 3). Trenér Jiří Fryš.

Slavia: Vaniak 3 – Krajčík 3, Latka 2, Brabec 2, Hubáček 2 – Šmicer 2 (46. Abraham 2), M. Jarolím 2, Tavares 2 (67. Suchý), Švento 2 (77. Pudil) – Toleski 2, Šenkeřík 3. Trenér Karel Jarolím.

Autor: Petr Pelíšek