Olomouc /FOTOGALERIE/ – V 10. kole celostátní ligy staršího dorostu na sebe narazily třetí a první tým aktuálního pořadí. Ve výborném zápase byli nakonec úspěšnější hosté, kteří o své výhře rozhodli v poslední čtvrthodině zásluhou gólů Hály a Kostorka.

11.10.2009
Fotogalerie
6 fotografií

Devatenáctka Sigmy (v modrém) Foto: PPNA/František Stý­blo

Na ideálně připraveném terénu obě družstva od počátku dokazovala, proč okupují nejvyšší příčky tabulky. Oba týmy se snažily hrát aktivně a nutit soupeře k chybám. I když se nedaly ani jedné z obran vyčíst vážné zaváhání, nebyla v první půli o šance nouze.

Na straně domácích to byli Hadziresic, Tvaroha a Zahustel, kteří neproměnili své největší šance, za olomoucké se pak v největších příležitostech postupně ocitli Tomeček, Přikryl a hlavně Vašíček, ale i jejich snaha však zůstala marná.

Druhý poločas začal nebezpečným centrem Pospíšila, na který Tomeček nedosáhl a vzápětí následovala největší šance domácích, kdy po závaru před hostující brankou nastřelil olomoucký Talián nechtěně tyč vlastní branky.

I po těchto akcích se střídaly útoky na obou stranách a tempo utkání postupně gradovalo. Na nebezpečné střely Volfa a Dolinajce odpověděli hosté akcemi Hály a Vašíčka, opět bohužel bez gólového efektu.

Ten přišel na řadu až v 75. minutě, kdy po ukázkové spolupráci Hály s Přikrylem prostřelil prvně jmenovaný domácího brankáře Kanavala – 0:1. Domácí Boleslavi od tohoto okamžiku nezbývalo nic jiného, než vsadit vše na útočnou kartu.

Obrana Sigmy v čele se stoperskou dvojicí Koutný – Soušek však pracovala velmi pozorně a nepřipustila žádnou nebezpečnou situaci. Ofenzivní hráči naopak využívali otevřených okének v domácí obraně a podnikali do ní nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich zužitkoval v 91. minutě Vašíčkovu akci Kostorek a uzavřel tak skóre utkání.

V dalším kole přivítá Sigma na svém stadionu v Řepčíně Teplice. Utkání se hraje v sobotu v 11 hodin.

FK Mladá Boleslav – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:0)

Branky: 75. Hála, 91. Kostorek.

Sigma Olomouc U19: Karabina – Talián (82. Vavřík), Soušek, Koutný, Hála – Šindelář, Pospíšil, Nešický (59. Alexa) – Tomeček (75. Kostorek), Vašíček, Přikryl. Trenér: Václav Jílek.

11.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Po první třetině 0:0.
25

Holčičku hledali v Horce nad Moravou policisté se psy

Jan Hudec: Třeba najdeme v Hlubočkách nového Ondru Banka

Olomouc /ROZHOVOR/ – Z mistrovství světa ve švýcarském Svatém Mořici se narychlo vracel na Hanou alpský lyžař Jan Hudec. V krátké pauze před dalším závodem Světového poháru podpořil lyžařský projekt pro děti v Hlubočkách u Olomouce, o vztahu k běhání pro změnu hovořil na tiskové konferenci k půlmaratonu v hanácké metropoli.