Sigma vyhrála v Teplicích hlavičkou Hubníka

Olomouc - /FOTOGALERIE/ Olomoucká Sigma překonala komplex ze Stínadel. Šest sezon na teplickém stadionu nevyhrála, na sedmý pokus už se ale dočkala. Vítězství 1:0 zařídil v souboji dvou sousedů v tabulce osamocený hrot hostí Hubník, který se v 60. minutě trefil hlavou po rohu Onofreje.

2.11.2008
Fotogalerie
11 fotografií

Sigma vs. TepliceFoto: DENÍK/Karel Pech

Trenér Sigmy Zdeněk Psotka musel vzhledem ke zdravotnímu stavu dvě změny v základní sestavě ve srovnání s předchozím ligovým zápasem. Nastoupit nemohli stoper Martin Hudec a útočník Michal Ordoš.

S výpravou do Teplic odcestoval i stoper Ondřej Murin, osmnáctiletý hráč dorostu. Sestava Hanáků byla velmi ofenzivní, ryze obranné typy hráčů byly ve výrazné menšině. A podle toho i vypadaly úvodní minuty.

Hned po výkopu se dostal do slušné pozice po centru Janotky Hořava, ale střela mu vůbec nesedla. Pak střílel Hubník z osmnácti metrů vedle.

V 17. minutě Hořava poslal do tutovky Onofreje, ten mířil do pravé šibenice, ale minul. Když se domácí nedostali za pětdvacet minut do kloudné akce, poloprázdný stadion na Stínadlech začal pískat.

Častěji se hrálo na teplické části hřiště. Další olomoucká šance přišla ve 34. minutě. Hořava se středem prodral až do šestnáctky, jenže jeho tvrdá rána šla nad.

Pět minut před pauzou vypustil bombu z přímého kopu Melinho, brankář Belic míč vyboxoval. Stejná dvojice byla v akci ve 41. minutě. Po centru Onofreje byl sám před bránou Melinho, ale pálil jen do připraveného brankáře. Takže první půlka skončila bez branek.

I po přestávce začala Sigma odvážně. A v 56. minutě musel Belic zasahovat při zakončení Hubníka, míč vyrazil na roh.

V 60. minutě šli hosté zaslouženě do vedení. Roh po průniku Janotky zahrával Onofrej, na zadní tyči našel Hubníka, který hlavou skóroval.

Domácí pak přidali na důrazu, což otvíralo více prostoru pro útoky Sigmy. Po jednom z nich přišel další roh a hlavička Komárka, kterou brankář Belic chytil, ani nevěděl jak. Stejně jako při ráně Janotky pět minut před koncem.

Teplice – Olomouc 0:1 (0:0)

Branky: 60. Hubník

Teplice: Belic 3 – Matula 3, Lukáš 3, Klein 3, Rosa 3 – Verbíř 3, Doležal 3 (89. Smejkal), Sabou 3 (66. Mahmutovič), Mareš 3 – Jun 3, Vachoušek 4 (73. Stožický). Trenér: Plíšek.

Olomouc: Drobisz 3 – Rossi 3, Šuškavčevič 3, Komárek 3, Heidenreich 3 (68. Štěpán) – Janotka 3 (89. Pospíšil), Kaščák 3, Hořava 3 (90.+3 Nepožitek), Melinho 2, Onofrej 2 – Hubník 2. Trenér: Psotka.

Rozhodčí: Adámek – Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Vachoušek, Verbíř – Heindenreich, Melinho, Komárek. Diváci: 3045.

Autor: Petr Pelíšek

2.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Voda zaplavila silnici v Olomouci-Holici. Řidiči ji neprojedou

Ředitel Vachutka zprvu nechtěl jednání moc komentovat. Dnes však ochotně odpovídal na otázky novinářů.
1

Postupoval bych stejně, trvá na svém Vachutka

Policie kvůli drogám zadržela dva muže z Olomoucka

Olomouc – Policisté zadrželi dva mladé výrobce a dealery drog, kteří v minulém roce působili na Šternbersku a Olomoucku. Oběma hrozí až pětileté vězení.

Na tocích nejvýše první stupeň, kry už odpluly

Olomoucký kraj – Obleva a do toho vydatný déšť. Horší kombinace z pohledu rizika povodní nemůže nastat. Do toho koryta plná ledových ker, které mohou vzdout hladiny a voda zatopit okolí. Podle meteorologů však srážky nebudou takové, jak to původně vypadalo, a hladiny řek v Olomouckém kraji půjdou nejvýše na první, nejnižší stupeň povodňové aktivity. Kry vodohospodáři monitorují a uklidňují, že žádný větší problém by způsobit neměly.

Minutový aplaus pro Vošvrdu. Gólman prodloužil v Bayreuthu smlouvu o dva roky

Bayreuth – Bývalý brankář hokejové Olomouce Tomáš Vošvrda se do Česka jen tak nevrátí. V druholigovém německém Bayreuthu, kde od loňska působí, totiž prodloužil kontrakt o další dva roky. „Jsem velice rád, že jsme se domluvili, mně i rodině se tady moc líbí," řekl Deníku sedmadvacetiletý gólman.