VYBERTE SI REGION

Sigma rychle inkasovala. Od Klokanů veze nakonec pouze bod

Praha/Olomouc /AKTUALIZOVÁNO/ – Fotbalisté Olomouce si z pražského Edenu odvezli bod za remízu 1:1. V souboji 12. kola Gambrinus ligy s Bohemians 1905 byla Sigma opticky lepším týmem, doplatila však na rychle inkasovanou branku. Klokani předvedli svůj typicky bojovný výkon a Hanákům toho v útoku příliš nedovolili.

28.10.2011 3

Sigma proti Bohemians 1905. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Fotbalisté Olomouce si z pražského Edenu odvezli bod za remízu 1:1. V souboji 12. kola Gambrinus ligy s Bohemians 1905 byla Sigma opticky lepším týmem, doplatila však na rychle inkasovanou branku. Klokani předvedli svůj typicky bojovný výkon a Hanákům toho v útoku příliš nedovolili. Z několika olomouckých šancí padl jediný gól, což Sigmě na tři body nestačilo.

V základní sestavě Sigmy se po dvou zápasech znovu objevil útočník Marek Heinz. Na pozici stopera se vedle Škerleho představil mladík Václav Koutný, který nahradil Radima Kučeru.

Sigma začala v Edenu aktivně, z gólu se ale paradoxně radovali Klokani. Ve 12. minutě Hořava neustál osobní souboj, upadl v uprostřed hřiště a přišel o míč, který putoval na rozběhnutého Nešpora. Rychlý útočník Boheminas si míč potáhl a s přehledem prostřelil Zlámala. „Myslel jsem si, že rozhodčí píská faul. Ale samozřejmě to byla moje chyba, že jsem to neustál,“ přiznal olomoucký záložník.

Hořava se rychle snažil svoji chybu napravit. Nejprve ale pálil velice slabě a i jeho následný pokus z hranice šestnáctky poslal daleko vedle Sňozíkovy svatyně. Domácí mohli zvýšit své vedení, když po standardce Šumského hlavičkoval zcela nehlídaný Borek. Mířil však velice nepřesně.

Následně se Borek opřel do míče, jeho tvrdá rána však mířila nad branku Zlámala. Domácí se do tlaku nedostali, hráli ze zabezpečené obrany a čekali na chyby soupeře. Těsně před poločasem nejaktivnější hráč domácích Nešpor z úhlu protáhl olomouckého Zlámala, který míč vytáhl na roh.

Hořava se trefil k tyči

Olomouc udeřila v závěru poločasu, když už to domácí ani nečekali. Hořava se přece jen dočkal, když jeho snad pátá střela poločasu skončila v síti. Přízemní prudkou ránu levačkou ukryl k tyči branky Sňozíka a gólem do šatny tak zchladil rozvášněný kotel domácích fanoušků.

Do druhé půle nastoupili Klokani velice nejistě, jako by stále měli v hlavách inkasovaný gól v závěru první půle. Sigma ale další branku přidat nedokázala, i když se do střelecké pozice dostal Heinz a Hořava.

Heinzovu šanci Šňozík lapil

Nejhezčí akci předvedli Hanáci v 53. minutě, kdy výborný Hořava poslal míč na Bajera, který hledal volného Heinze. Zkušený útočník ale z hranice šestnáctky pouze vyprášil rukavice brankáře Sňozíka.

„Hrajeme na jednu bránu a prostě nedáme gól. Vytváříme si tlak, ale v koncovce nám to vázne,“ okomentoval herní projev Sigmy Heinz.

Fanoušků Bohemians bylo v Edenu sice pramálo, dokázali však vytvořit nadprůměrnou ligovou atmosféru. Ve druhém poločase ale měli málo důvodů k radosti.

Sigma totiž převzala iniciativu a brankář Bohemians byl často v permanenci. Do vyložených šancí se ale Sigma nedostávala. Hra se postupně začala kouskovat a rozhodčí tahal jednu žlutou kartu za druhou. Patnáct minut před koncem se pro Sigmu přece jen rýsovala šance na gól, po standardce Heinze propadl míč k Rossimu, který ovšem hlavičkoval nedůrazně.

S přibývajícím časem se Klokani čím dál víc bránili a byli evidentně spokojeni s remízou. Sigma mohla udeřit v samém závěru.

Po rohu Vepřeka ale proti střídajícímu Klesnilovi a jeho hlavičce vytáhl neuvěřitelný zákrok Sňozík. „Strašně mě to mrzí, že jsem gól nedal. Z toho ani dnes nebudu spát,“ prohlásil s úsměvem vysoký olomoucký forvard, který právě pátek slavil své pětadvacáté narozeniny.

Škerle vyloučen

Zápas nedohrál kapitán Sigmy Škerle, který vyfasoval v samém závěru druhou žlutou kartu. Přesilovka byla ale pro domácí krátká. Zápas tak skončil 1:1.

„S bodem jsme spokojeni, protože to je zase jeden plusový bod do tabulky pravdy. Dneska jsme si ale vytvořili víc šancí než domácí, takže si myslím, že jsme tady mohli i zvítězit,“ prohlásil trenér Sigmy Zdeněk Psotka, který přiznal, že na jeho tým dopadá tlak. „Nehrajeme o poháry ale o záchranu, takže nám chybí lehkost a dva tři vydařené výsledky, které by nás dostaly do pohody,“ konstatoval olomoucký trenér.

S remízou byl spokojen i jeho protivník, kouč Bohemians 1905 Pavel Medynský.

„Byl to spíš boj než fotbal. Remíza je dle mého soudu zasloužená,“ konstatoval Medynský, který v pátek pro změnu oslavil své 47. narozeniny. Jeho svěřenci mu ale tříbodový dárek nenadělili.

Bohemians 1905 – SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)

Branky: 12. Nešpor – 45. Hořava. Rozhodčí: Hrubeš – Jiřík, Štěrba. ŽK: Sňozík, Jindřišek, Žižka – Škerle, Janotka, Heinz. ČK: 90. Škerle. Diváků: 1864.

Bohemians 1905: Sňozík – Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka – Moravec, Borek, Šumský (81. Budínský), Bartek (59. Růžička) – Škoda, Nešpor (66. Bálek). Trenér: Pavel Medynský.

Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava (88. Klesnil) – Varadi (83. Schulmeister), Heinz, Navrátil (71. Petr). Trenér: Zdeněk Psotka.

Autor: Miroslav Mazal

28.10.2011 VSTUP DO DISKUSE 3

V Bouzově dostali povolení báňského úřadu k soudu

Bouzov – Lidé z Bouzova na Olomoucku chtějí co nejvíce zkomplikovat plány firmy, která připravuje v místní části Hvozdečko těžbu vápence. S pomocí právníků proto napadli povolení stanovující dobývací prostor. Spor bude zřejmě trvat několik let.