Skóre zápasu otevřela nová posila Sigmy Caihame hned ve třetí minutě. Vysoký forvard se zbavil dvou protihráčů a z úhlu stříleným centrem překonal brankáře Karviné Kafku.

„Caihame se vrátil svým výkonem k tomu, co předváděl v tom prvním zápase, který tu odehrál, bylo na něm vidět, že únava z něj už trochu spadla. Ale je tam pořád mnoho situací, kdy hraje zbytečně sám na sebe. Ale to jsme věděli a budeme s tím pracovat,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Zdeněk Psotka.

Popoločase vedli Hanáci o gól

Už za pět minut bylo srovnáno, když Martin Opic využil nedůslednosti olomoucké obrany a s pomocí teče stopera Ondřeje Murína vstřelil vyrovnávací gól. Ještě do poločasu šla Sigma do vedení, ve 39. minutě po pravé straně utekl mladík Nuc a s přispěním jednoho z karvinských obránců zajistil Sigmě poločasové vedení.

Hned po přestávce ve 47. minutě zvýšil na 3:1 z penalty Ladislav Onofrej, pro kterého to byl návrat na trávník téměř po půlroční pauze zaviněné vykloubením ramene a následnou operací. Definitivní podobu dal výsledku v 54. minutě Tomáš Kazár.

„Jsem rád, že to utkání splnilo svůj účel po kondiční stránce,“ uvedl po zápase kouč Sigmy Zdeněk Psotka.

„Navíc se tam objevili i některé kvalitní věci směrem dopředu,“ doplnil Psotka.

Ten musel po utkání provést zúžení kádru, tak aby do rakouského Bad Tatzmannsdorfu odjelo jen dvacet hráčů.

S týmem neodcestuješestice hráčů

„S týmem nepojedou Tomáš Kazár, Lukáš Bajer, Tomáš Pospíšil, brankář Bárta a Martin Zlatohlavý,“ prozradil Psotka. „Nepojede ani Nepožitek, o kterého má zájem Opava,“ vypočítával kouč. „Ještě stále navíc čekáme, jestli zdravotní stav pustí Vojtu Štěpána,“ dodal olomoucký lodivod.

Proti Karviné se v dresu Sigmy znovu představil Michal Hubník, který v průběhu týdne absolvoval testy v týmu nováčka druhé německé bundesligy FSV Frankfurt.

„Do neděle by se měl Frankfurt vyjádřit. Jinak s námi samozřejmě Michal pojede také,“ řekl Psotka.

Situace kolem gólmana Černého se zamotává

Z brankářů by měla týdenní herní soustředění absolvovat jen dvojice Drobisz, Bláha. Situace kolem Tomáše Černého totiž stále není vyřešena a dostala se do slepé uličky, protože Černý je nyní registrován u Skotské fotbalové asociace jako hráč Hamiltonu a u Českomoravského fotbalového svazu jako hráč Sigmy Olomouc. V krajním případě bude muset o budoucnosti nadějného gólmana rozhodnout FIFA.

Naopak podle posledních zpráv brazilský špílmachr Melinho už podepsal smlouvu v neměcké Koblenzi a jeho odchod je tak definitivní. Obránce Martin Hudec ještě vede s týmem druhé bundesligy jednání o podmínkách kontraktu.

SK Sigma Olomouc – MFK Karviná 4:1 (2:1)

Branky: 3. Caihame, 39. Nuc, 47. Onofrej, 54. Kazár – 8. Opic
SK Sigma Olomouc: 1.pol: Bláha – Onofrej, Zlatohlavý, Murín(34. Dreksa), Nuc – Heidenreich, Štětina – Bajer – Kazár, Šultés, Caihame, 2.pol: Bárta – Onofrej(60. Machalický), Zlatohlavý (65. Murín), Dreksa, Nuc – Heidenreich, Štětina, Pospíšil – Kazár, Hubník, Caihame. Trenér: Zdeněk Psotka