Sigma na závěr padla se Žižkovem, pak ale slavila s pohárem

Olomouc – Fotbalová Sigma prohrála v posledním utkání sezony na domácím hřišti s Viktorií Žižkov 0:1. Částečně si tak pokazila oslavy postupu do ligy, kam se vrací v nejkratší možné době. Jedinou branku vstřelil už ve druhé minutě z trestného kopu obránce Lukáš Bartošák.

31.5.2015 14

Sigma slaví zisk poháru za první místo v FNLFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Hosté z Prahy porazili Sigmu i v úvodním kole druhé ligy loni v létě. Sigma si pak prošla krizí, ale postup nakonec s předstihem a přehledem uhrála.

Žižkovští si prošli velkou krizí kvůli ekonomickým problémům. Jeden čas dokonce hrozilo, že vstoupí do stávky. Přesto i před posledním kolem byli ve hře o třetí místo, které by za určitých okolností mohlo být postupové.

V Olomouci pro to dělali svěřenci trenéra Trpišovského všechno, co mohli.

Sigma naopak nastoupila v pozměněné sestavě. Pro karty chyběl Michal Ordoš. V základu dostali příležitost mladíci – stoper Jan Štěrba a záložník Petr Ševčík. Do branky se postavil poprvé v sezoně Michal Bárta.

Sigma slaví zisk poháru za první místo v FNL

Sigma slaví zisk poháru za první místo ve FNL. DENÍK: Foto/Jiří Kopáč

Hned ve druhé minutě musel lovit míč ze sítě. Trestný kop z 18 metrů umně zakroutil k jeho pravé tyči.

Kromě toho, že žižkovští hned na začátku vystrčili útočné drápky, tak také dobře bránili. Sigma jen těžko hledala cestičku k jejich bráně.

Ve 26. minutě navíc Hanáci přišli o Jana Navrátila. Jeden z nejlepších hráčů Olomouce v jarní části musel po srážce se soupeřem odstoupit a na jeho místo přišel Šimon Falta.

Do poločasu se ale mnoho nezlepšilo. Sigma dělala obrovské množství nevynucených chyb. Spíše výjimečně zvládli více než dvě přesné přihrávky za sebou.

Nakonec ale aspoň jednu šanci k vyrovnání měli. Při brejku si dokonce Tomáš Zahradníček obhodil i brankáře Holého, který se vydal daleko do pole. Jenže olomoucký fotbalista odkrytou žižkovskou bránu však netrefil.

Sigma proti Viktorce a následné oslavy prevzetí poháru FNL

Sigma slaví první místo ve druhé lize. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Do nově zrekonstruovaných kabin tak šli Hanáci s mankem.

Po přestávce se Olomoučtí přece jen trochu zlepšili. Díky zlepšeným přihrávkám si vytvořila převahu. Jenže s gólovými šancemi to bylo stejné. Hned zkraje druhé půle střílel Vepřek, jenže nepřesně. A pak už zase dlouho nic.

Obléhání červenobílé obrany bylo bez výsledku.

Žižkov byl ale také směrem dopředu ve druhém poločase neškodný. Hlavička Součka po rohovém kopu šla vedle.

Nic zajímavějšího se před brankami nedělo.

A tak aspoň na tribunách se fanoušci natěšení na oslavy postupu bavili po svém. Olomoučtí poděkovali „sniperovi no. 7" Michalu Ordošovi. Desítka Žižkovských rozjela na rozlehlé severní tribuně polonahý vláček.

Ohlasy k zápasu a oslavám čtěte v pondělním tištěném vydání Olomouckého deníku 1. června 2015.

SK Sigma Olomouc – FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)

Branky: 2. Bartošák. Rozhodčí: Adámková – Caletka, Antoníček. ŽK: Štěrba, Rajnoch – Folprecht, Podrazký, Bazal. Diváků: 3193.

Sigma: Bárta – Hála, Rajnoch, Štěrba, Vepřek – Cana (56. Houska), Plšek (68. Rolinc) – Navrátil (26. Falta), P. Ševčík, Zahradníček – Vašíček. Trenér: Leoš Kalvoda.

Žižkov: Holý – Dressler, Hovorka, Šťastný, Bartošák (76. Karafiát) – Souček – Súkenník, Podrazký, Folprecht, Bazal (88. Černý) – Voltr (81. Opluštil). Trenér: Jindřich Trpišovský.

Autor: Jiří Fišara

31.5.2015 VSTUP DO DISKUSE 14
Miroslav Baláž z Olomouce před zdejším krajským soudem.
5

Lupič Baláž půjde na deset let do vězení

Pátek bude horký, víkend přinese rapidní ochlazení s deštěm

Chovateli z Úsova utekl klokan, za čtvrt roku doskákal k Jihlavě

Neobyčejný výkon má za sebou klokan Kuki z Úsova. Majitel ho hledá od května, kdy mu utekl. Před několika dny lidé zvíře spatřili sto dvacet kilometrů od domova u Jihlavy. Chovatel se jej vydal hledat, roční sameček mu zatím uniká.

Letní Flora zve na setkání v Rajské zahradě, terakotovou armádu i řadu hvězd

Především záplavu pestrobarevných květů vrcholícího léta nabízí letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Pekárek: Na tuto úroveň už by se basket v regionu těžko vracel

/ROZHOVOR/ Značnou krizí si v loňském roce prošli basketbaloví Orli z Prostějova. Tým z české nejvyšší souteže nakonec zanikl a na Hané se zrodil nový subjekt – Basketbal Olomoucko. Klub získal licenci pro Kooperativa NBL od zaniklého Prostějova a na stejném místě jako loni se tak budou hrát znovu zápasy domácí basketbalové elity.