Na rozdíl od týmu SK Sigma Olomouc ještě neměli jistotu záchrany. Lépe se dařilo domácím, kteří dali dvě branky a už mají lepší útok než Olomouc.

Trenér Sigmy Martin Pulpit poslal do hry téměř stejnou sestavu jako před pár týdny v Teplicích. V útoku byli Janotka s Buenem. Do týmu se po dvoutýdenní pauze vrátil střední záložník Daniel Rossi, na lavičce byl mnoha týdnech jeho brazilský krajan Melinho.

Hanáci si dali za cíl v Jablonci kousat a snažit se bodovat, ale měli k tomu hned od prvních minut pořádně daleko. Krátce po úvodním hvizdu napřáhl zdálky Necid a hosté mohli být rádi, že trefil jenom břevno.

Olomoucký tým to ale neprobralo. Ve 4. minutě hlavičkoval vedle z malého vápna Valenta. A za další tři minuty tečovaná střela právě Valenta dohopsala k levé tyčce a Jablonec vedl.

Hostující mančaft měl být s dostatečným počtem získaných bodů klidnější, ale na hřišti to moc vidět nebylo. Nebezpečnější byli domácí, pilný v koncovce byl především útočník Necid, se kterým měla defenziva Sigmy velké problémy.

Hosté se dostali jen do minima nebezpečných akcí. Buena zastavil vymyšlený útočný faul, Rossiho tečovaná rána zdálky proletěl kousek nad a Onofrej z deseti metrů trefil jen brankáře Špita.

Hosté začali druhý poločas stejně jako první. Tedy špatně. Ve 49. minutě prošel Necid v šestnáctce přes dva hráče a mohl se zeptat brankáře Drobisze kam to chce. Trefil přesně k tyčce a bylo to o dva.

S Olomoucí to vypadalo bledě. A kouč Pulpit posílil ofenzivu. Stáhl ze hry defenzivního záložníka Rossiho a poprvé v nejvyšší soutěži se šance dočkal útočník Zdeněk Klesnil.

V 64. minutě domácí vystřídali Necida a bylo po jejich aktivitě. Jenže tým hostů nedokázal směrem dopředu vymyslet vůbec nic.

Až v 78. minutě to zkoušel z úhlu Bueno, brankář Špita stačil vyběhnout a vyrazit na roh. Ze špatného úvodu do utkání se ale Sigma nedokázala probrat.

FK Jablonec 97 – SK Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 7. Valenta, 49. Necid. Rozhodčí: Královec – Filípek, Novák. Diváci: 3385. Střely na: 6:3. Střely vedle: 6:3. Rohy: 8:3. Fauly: 15:12. Ofsajdy: 2:4.

Jablonec: Špit – Zábojník, Homola, Huber, Hamouz – Michálek, Valenta (79. Klapka), Eliáš, Žofčák (72. Baranek) – Necid (64. Straka), Fujerik. Trenér František Komňacký.

SK Sigma: Drobisz – Jindřišek, Hudec, Škerle, Heidenreich – Bajer, Kaščák (76. Rýdel), Rossi (58. Klesnil), Onofrej (66. Kazár) – Janotka, Bueno. Trenér Martin Pulpit.