Juniorka Sigmy porazila Kroměříž a upevnila vedení

Olomouc - (VIDEO a FOTOGALERIE) Béčko Sigmy už vede Moravskoslezské fotbalové ligy s náskokem pěti bodů. Juniorka SK Sigma Olomouc využila zaváhání Znojma (prohra v Karviné 3:4), porazila doma Kroměříž a upevnila své postavení na prvním místě tabulky.

4.5.2008

Olomoucký záložník Tomáš Nuc (č. 6), Tomáš Kutňák z Kroměříže, stoper Sigmy Pavel Dreksa (č. 2).Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

SK Sigma Olomouc – SK Hanácká Slavia Kroměříž 4:2 (2:0)

Domácí nastoupil se třemi útočníky a hned od začátku dávali najevo, že předchozí prohru se Zábřehem nechtějí opakovat. Už ve 3. minutě poslal Sigmu do vedení Javůrek. V 15. minutě zastavila tečovanou střelu Buena až síť a bylo to o dva. Třetí branku mohl přidat ve 34. minutě Klesnil, ale hlavičkou trefil jen břevno.

Hosté poslali do druhého poločasu dva čerstvé hráče a chvilku béčko Sigmy zlobili. Ale do šancí je defenziva Sigmy nepouštěla. V 59. minutě uklidil centr Nuce zprava do branky na první tyčce Pospíšil, za dalších pět minut překonal brankáře Vogla nadvakrát Javůrek.

Vedení o čtyři branky juniorku lehce uspalo a soupeři ji za to potrestal dvěma góly. Obě branky Kroměříže dal útočník Janča. Nejprve v 77. minutě trefil zpoza šestnáctky pěkně k pravé tyčce, minutu poté po chybě domácích v rozehrávce přeloboval vybíhajícího brankáře Lovásika.

„Splnili jsme povinnost a získali tři body. Ale mrzí mě dvě naprosto zbytečně inkasované branky. Takové chyby se nemůžou stávat. Nastoupili jsme se třemi útočníky, chtěli jsme vyhrát a být aktivní už od začátku. To se povedlo,“ řekl trenér Sigmy B Jiří Balcárek.

Branky: 3. a 64. Javůrek, 15. Bueno, 59. Pospíšil – 77. a 78. Janča. Rozhodčí: Kondler – Sedláček, Fojt. ŽK: Volf – Šilinger. Diváci: 156.

SK Sigma B: Lovásik – Dreksa, Komárek, Ulma, Jurkič – Nuc (77. Michalčák), Nepožitek, Javůrek – Pospíšil (70. Volf), Klesnil (70. Nekuda), Bueno. Trenér Jiří Balcárek.

Kroměříž: Vogl – Klimek, Šilinger, Stašek, Kovařík – Bělíček, Tubonemi, Mazouch, Kutňák (46. Jurčík) – Janča, Foltán (46. Valášek). Trenér Alois Skácel.

Kotlíkové dotace spuštěny, kraj rozdá 124 milionů! Tentokrát bez front

Kdo uvažuje o tom, že v rodinném domě vymění starý kotel na pevná paliva za modernější a k ovzduší ohleduplnější zdroj tepla, má opět šanci získat peníze.

Nový film Miroslava Krobota Kvarteto, který se celý natáčel v centru Olomouce, má již svůj oficiální trailer.