A platilo to i v zápase 15. kola proti Kladnu. Ten ale Hanáci nezvládli, ztratili dva body, jen remizovali 1:1.

Rozhovor

* Jak moc je Sigma zklamaná po nerozhodném utkání s Kladnem?

Určitě jsme hodně naštvaní. Byl to poslední zápas doma na podzim a chtěli jsme tři body. A myslím, že takového soupeře jsme měli porazit.

* Proč to nevyšlo? Proč jste nebyli aktivnější?

Proč jsme nebyli aktivnější, to nevím. Ale Kladno hrálo ze zabezpečené obrany, čtyři jedna čtyři jedna. Prostředek byl hodně zhuštěný, vraceli se zpátky v devíti lidech. Ado zatažené obrany se hraje vždycky těžko.

* Z tribuny se zdálo, že pro obránce to musela být v prvním poločase trošku nuda. Moc práce jste neměli.

No, to tak možná vypadalo. Sice se opticky hrálo na jednu bránu, ale museli jsme být ostražití a hlídat si brejky soupeře. A krajní beci jsme museli samozřejmě podporovat útok.

* Ve druhém poločase jste měli zase převahu, ale nemohli jste se dostat do šance. Bylo to tím, že jste se málo prosazovali přes dobrou defenzivu soupeře?

Také to bylo tím, že soupeř měl zhuštěnou obranu. Kombinací prostředkem to nešlo, měli jsme to více zkoušet po stranách a centrovat. Musíme mít větší hlad po gólech. Ale třeba Šumák(pozn. red. Schulmeister) měl vyloženou šanci. Kdyby to dal placírkou po zemi a on to narval nártem. To byla tutovka, proměnit ji, tak to dopadlo jinak.

* Dostali jsme branku po rohu a byla celkem laciná.

Určitě. Byl to dobře kopnutý roh. Péťa Drobisz si křiknul, někdo mu zařval záda, ale ten hráč tam dobře naskočil. Nevím, jestli to Péťa podcenil, ale tam se ten hráč nesmí nechat rozeběhnout.

* Co vám blesklo hlavou? Že už je to ztracený zápas?

Ne, to ne. Že musíme dát góla.

* A gól přišel hodně rychle. Měli jste pak tlak, ale už nebyl čas vstřelit druhý.

Oni se pak zatáhli úplně, jen odkopávali. To už pak je těžké.

* Nezačala se Sigma rozjíždět pozdě? Až tak kolem sedmdesáté minuty?

No, hlavně to bylo asi tím, že v prvním poločase jsme hráli jenom na jednoho útočníka. Ve druhém už na dva a jejich obrana už musela být ostražitější než předtím.