Sigma je v semifinále poháru, čeká ji Slavia

Jablonec, Olomouc /FOTO/ – Jsou porážky, které nebolí. Přesně jednu takovou si veze fotbalová Sigma z Jablonce. Severočeši vyhráli na domácím hřišti 2:1, ale vzhledem k porážce 0:2 na Hané z před dvou týdnů postupuje do semifinále Ondrášovka Cupu olomoucký soubor.

27.4.2011

Sigma proti JablonciFoto: DENÍK/Martin Bergman

Sigma je mezi poslední čtyřkou podruhé v řadě. Loni ztroskotala před branami finále na pozdějším vítězi Viktorii Plzeň.

Letos se o postup do posledního zápasu soutěže utká s pražskou Slavií.

V Jablonci o tom rozhodla branka Michala Ordoše ze 75. minuty.

Vytáhlý forvard, který po zranění zatím nedává tolik gólů, jak by si sám představoval si naběhl na centr Lukáše Bajera a hlavou překonal Romana Valeše. Snížil tak na postupových 2:1.

Šokovaní domácí se v závěrečné čtvrthodině už na nic nezmohli.

Předtím ale kousali, přesně jak se očekávalo. Dvoubrankové manko začali stahovat už v prvním poločase.

Sigma znovu padla po standardní situaci. Pitákův pas uklidil hlavou k tyči Drobiszovi branky Vošahlík.

Dvacet minut před koncem to vypadalo pro Jablonec minimálně na penaltový rozstřel.

Po centru Jablonského nařídil rozhodčí Adam, který na poslední chvíli nahradil původně delegovaného Matějka, penaltu za ruku Daniela Rossi.

David Lafata z jedenácti metrů propálil Drobisze a definitivně smazal olomoucký náskok z prvního duelu.

Pak ale udeřil Ordoš.

Jabloneckého trenéra Františka Komňackého mrzelo, že tvrdá práce z velké části utkání přišla vniveč díky jediné výrazné chybě jeho svěřenců.

„Snažili jsme se pokrýt klíčové středové hráče soupeře, ale dařilo se nám to jen v prvním poločase. Když už to vypadalo slibně, vedli jsme 2:0 a vymazali náskok Olomouce, přišlo zbytečné zaváhání, které nám vzalo všechny naděje. Nezbývá nám, než soupeři pogratulovat k postupu,“ uznal domácí kouč sportovně.

Jeho soubor už bude o poháry bojovat jen v lize, kde pět kol před koncem drží třetí místo s šestibodovým náskokem právě na Sigmu.

Ta tak zůstává ve hře na obou frontách, i když v Jablonci se Hanáci hodně nadřeli.

„V prvním poločase nás Jablonec dokonale přehrál, pokryl naše opory a k ničemu nás nepustil,“ řekl k dění na hřišti Zdeněk Psotka.

„Hodně nám pomohl náš gól, kterým jsme brzy reagovali na domácí dvoubrankové vedení. Tušili jsme ohromně těžký zápas a teď máme velkou radost, že nám náš cíl vyšel,“ dodal olomoucký kouč.

Semifinále začíná jeho tým v Edenu ve čtvrtek 5. května v 18.30. Přímým přenosem jej bue vsílat program ČT4. Odveta v Olomouci by se měla hrát ve středu 11. května.

FK Baumit Jablonec – SK Sigma Olomouc 2:1 (1:0)

Branky: 21. Vošahlík, 69. Lafata z pen. – 75. Ordoš. Rozhodčí: Adam – Pospíšil, Santarius. ŽK: Loučka – Janotka, Vepřek, Rossi. Diváci: 2550. První zápas: 0:2, postupuje Olomouc.

Jablonec: Valeš – Eliáš, Pavlík, Drsek, Jablonský – Vošahlík (77. Třešňák), Piták, Vaněk (61. Jarolím), Loučka, Kovařík – Lafata (77. Krajčík). Trenér: František Komňacký.

Olomouc: Drobisz – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek – Bajer, Rossi, Hořava – Navrátil (78. Doležal), Ordoš (89. Koutný), Petr (64. Šultes). Trenér: Zdeněk Psotka.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Rozbořil dva roky po Vidkunu: Jde o válku policajtů, ne o Lazce

Jsou to dva roky, co detektivové tehdejší protimafiánské jednotky (ÚOOZ) provedli rozsáhlý zátah na olomouckém hejtmanství, krajském policejním ředitelství a ve světle kamer hledali důkazní materiál v domě exministra vnitra Ivana Langera.

Vojáky soudí za střelbu na kolegy na Libavé

Čtyři svědkové v pondělí u okresního soudu v Olomouci vypovídali k nehodě, ke které došlo loni při nácviku nočních střeleb vojáků v prostoru Libavé. Během něj došlo k zásahu jednoho z vozidel BVP.

V Hněvotíně otevřeli nový závod. Zaměstná 140 lidí

Nový závod otevřela v Hněvotíně na Olomoucku společnost Wanzl, postupně v něm vznikne až 140 pracovních míst.