Sigma darovala Boleslavi góly a poprvé prohrála

Mladá Boleslav - První porážku v novém ročníku Gambrinus ligy zakusili fotbalisté olomoucké Sigmy. Na hřišti týmu vedeného Pavlem Hapalem prohráli 1:2.

31.8.2008

Mladá Boleslav vs. Sigma OlomoucFoto: DENÍK/František Stýblo

Boleslavským přinesl tři ligové body v souboji s do té doby neporaženou Olomoucí hlavně precizní výkon v prvním poločase.

Domácí fotbalisté dokázali trestat hrubé chyby Olomouckých.

V osmé minutě obral o míč Hubníka Poláček, prostrčil na Řezníčka, jenž se se zakončením nepáral. Po půl hodině hry vyrobil fatální hrubku stoper Sigmy Šuškavčevič a pro Poláčka nebylo problémem uklidit míč do prázdné branky.

Trenér Hanáků Zdeněk Psotka litoval po zápase chyb v obraně: „Bohužel jsme oba dva góly soupeři doslova darovali. Je to škoda, protože jinak jsme neodvedli v Boleslavi špatný výkon.“

Ve druhém poločase dokázal ještě snížit svou premiérovou ligovou brankou Hořava, ale Boleslav si již dokázala výhru pohlídat.

„Dnes jsme viděli nadprůměrné ligové utkání. Velmi dobře nám pracovala defenziva, soupeře jsme téměř k ničemu nepustili. Po inkasované brance jsme se trošku strachovali o výsledek. Ještě musíme zapracovat na finální fázi v ofenzivě,“ zhodnotil domácí trenér Pavel Hapal.

Mladá Boleslav – Sigma Olomouc 2:1 (2:0)

Branky: 8. Řezníček, 30. Poláček – 57. Hořava. Rozhodčí: Matějek. ŽK: Janíček – Komárek, Heidenreich, Hubník. Diváci: 4840.

Boleslav: Šeda 3 – Kalina 2, Janíček 1, Procházka 2, Mach 2 – Mendy 2, Rajnoch 3, Sylvestre 2 (70. Opiela), Poláček 2 – Papadopulos 3(86. Kysela), Řezníček 1 (59. Pecka).

Olomouc: Drobisz 3 – Heidenreich 3, Šuškavčevič 5 (46. Hudec), Komárek 3, Škerle 3 – Kazár 3 (46. Onofrej 3), Kaščák 3, Melinho 2, Hořava 3(85. Rossi) – Hubník 3, Ordoš 4.

V Krčmani zbrzdila provoz bouračka se zraněním

Nehoda, která má za následek zranění, se odehrála v sobotu odpoledne v Krčmani na Olomoucku. V Olomoucké ulici se převrátilo auto, najelo do příkopu.

Opava myslí na postup, trenér Sigmy Jílek na metu sedmdesáti bodů

Olomoučtí fotbalisté se budou v neděli loučit s druhou ligou, na závěr je však nečeká nic jednoduchého, míří do Opavy. Slezský FC je ve hře o postup, a aby toho nebylo málo, s aktivní kariérou se loučí obránce Zdeněk Pospěch.

Kam o víkendu? Na víno, fort či veselice

Pravidelná porce tipů na zajímavé víkendové akce na Olomoucku.

Letní bazén v Olomouci už otevřel. Plovárny v okolí finišují

I když se rtuť teploměru bude na konci víkendu a v pondělí tlačit ke třicítce, koupaliště v menších městech Olomoucka neplánují uspíšit start letošní sezony. Podle provozovatelů se finišuje s posledními přípravami, které nejde zkrátit.