Olomouc -Fotbalisté SK Sigma Olomouc B chtěli v 10. kole MSFL doma v derby proti Zábřehu potvrdit dobré výsledky z předchozích tří zápasů. To se jim povedlo jen částečně. Znovu bodovali, ale nerozhodný výsledek byl dobrý spíše pro hosty.

11.10.2008

Blaha svádí souboj o míč s Martinkou.Foto: DENÍK/Petr Pelíšek

Moc vyložených šancí vidět nebylo. Domácí byli pomalí a nepřesní v rozehrávce, hosté hráli pozorně v defenzivě. Minutu před přestávkou se zjevil sám před brankou zábřežský Svozil, brankář Bárta ale juniorku zachránil.

Mnoho fotbalové krásy nepřinesl ani druhý poločas. V 73. minutě moc nechybělo Pobuckému, aby se dostal k centrovanému míči. Domácí si pár možností vytvořili až v závěru. Nejprve Klesnil z malého vápna střílel vedle, pak hlavičku stejného hráče vyrazil brankář Toman.

„S bodem jsem určitě spokojený. Olomouc jsme do ničeho celý zápas nepustili. Před přestávkou jsme naopak měli stoprocentní gólovku. Takticky jsme to zvládli dobře, i když šance jsme mohli dohrát,“ řekl trenér Zábřehu Jiří Jurásek.

Jeho tým se soustředil především na defenzivu. Zábřeh totiž dobře věděl, do čeho jde a že má Sigma v posledních zápasech formu. „Dali tři góly ve Frýdku, tři ve Zlíně. Kdybychom nechali domácím prostor, tak by to byli nebezpeční. Museli jsme stoprocentně vycházet z defenzivy,“ podotkl Jurásek.

Domácí kouč Jiří Balcárek naopak moc spokojený být nemohl. „Chyběl tomu myšlenka, nápad, moment překvapení směrem nahoru. Dvě hodiny před zápas sice ze sestavy vypadlo střední záložník Nepožitek, ale jsou tam další hráči, kteří by si s tím měli poradit. Ale bylo to jalové, rozehrávka byla pomalá už od stoperů. Při šanci soupeře nás podržel brankář Bárta,“ řekl Balcárek.

„Sice jsme znovu bodovali, ale mrzí mě to. Doma se musí vyhrávat,“ dodal.

SK Sigma Olomouc B – Sulko Zábřeh 0:0

Rozhodčí: Pochylý – Paták, Páral. ŽK: Štětina. Diváci: 180.

SK Sigma: Bárta – Nuc, Ulma, Bodeček, Stroupek – Blaha, Štětina (46. Klesnil), Volf, Štěpán (61. Javůrek) – Doležal (78. Michalčák), Pospíšil. Trenér Jiří Balcárek.

Zábřeh: Toman – Cetkovský, Skopal, Suchánek, Martinka – Klemza (90. Kašpar), Laštůvka (49. Řehák), Pobucký, Vývoda (82. Valášek) – Svozil, Pinkava. Trenér Jiří Jurásek.

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Fronty před branami Androva stadionu v Olomouci stály ještě po začátku nedělního zápasu. Fotbalisté Sigmy porazili brněnskou Zbrojovku 3:0, někteří fanoušci však měli tu smůlu, že neviděli jediný gól.

Setkání křesťanské mládeže přilákalo do Olomouce přes 8 tisíc lidí

Olomouc minulý týden zaplnili mladí křesťané z celé republiky.

ON-LINE: O bolestech zad i cvičení v práci

Co dělat, aby vás nebolela záda? Funguje Vojtova metoda i pro dospělé? A jak si třeba krátce zacvičit během pracovní doby?

Fotbal tady konečně začíná dýchat, radoval se Jílek a chválil diváky

Takový úvod zápasu, jaký předvedli olomoučtí fotbalisté, nezažila nejvyšší česká fotbalová soutěž 18 let!