Šlágr 12. kola Fotbalové národní ligy ovládla Olomouc. Zlín tak vůbec poprvé v letošní sezoně ztratil všechny body před svými fanoušky.

„Prohráli jsme, ale s výkonem a přístupem hráčů jsem spokojený. Na našem projevu můžeme stavět," říkal po utkání kouč Fastavu Martin Pulpit.

Důvod? Kdyby se hrálo jen na vyložené šance, žluto-modří by zápas téměř jistě vyhráli. Jen v prvním poločase si Zlín vytvořil tři obrovské příležitosti.

Nejprve ve 24. minutě neprostřelil nikým neatakovaný Matějov z deseti metrů gólmana Reichela, osm minut později jen těsně minul po hlavičce břevno Chmelo a o další čtyři měl podobnou gólovku jako Matějov na kopačce Poznar. Zlínský habán poslal míč k tyči, jenže výborně chytající Reichel míč vyrazil.

„Mužstvo zaslouží za úvodní poločas kompliment. Byli jsme jasně lepší. Bohužel jak už to tak bývá zvykem u tohoto mužstva, nejsme schopní šance zužitkovat," mrzelo Pulpita.

V o poznání méně atraktivní druhé půli vyšlo Sigmě střídání.

Na plac se dostal útočník Ordoš a ševcům dělal svými centimetry velké problémy.

A roli žolíka potvrdil v 82. minutě. Ve vápně si zpracoval míč na prsa a nekompromisně prostřelil Žukowského.

Ševci se ještě zmohli na odpověď v nastaveném čase.

Po standardní situaci, kterou rozehrál veterán Hubáček, skončil ale míč jen na tyči olomoucké branky.

„Potvrdilo se, že Zlín je kvalitním soupeřem. Hraje atraktivní fotbal. Myslím ale, že za výkon ve druhé půli jsme si zasloužili vyhrát," pochvaloval si trenér Sigmy Leoš Kalvoda, jehož svěřenci si připsali už šestou výhru za sebou.

To Zlín se „chlubí" úplně jinou vizitkou: neskóroval už 214 minut. Naposledy se radoval z gólu na začátku října doma s Ústím nad Labem (2:1).

„Rozestavení určitě měnit nebudu, stále věřím systému se třemi útočníky. Je ale nezbytné, abychom kádr vhodně doplnili o dvě až tři jmény," má o řešení jasno Pulpit.

Fastav Zlín – Sigma Olomouc 0:1 (0:0)

Branky: 82. Ordoš. ŽK: Houska (Olomouc). Rozhodčí: Proske – Vlasjuk, Černý. Diváci: 2286.

Zlín: Žukowski – Pazdera, Malý, Hubáček, Benčík – Matějov (75. Holík), Živulič, Hájek – Železník (84. Malcharek), Poznar, Chmelo (64. Kurtin). Trenér: Pulpit.

Olomouc: Reichl – Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek – Zahradníček (86. Falta), Houska, Cana (56. Ordoš), Plšek, Navrátil – Vašíček (77. Rolinc). Trenér: Kalvoda.