Rezerva HFK smetla Loštice

Olomouc – Třetí porážku za sebou si připsali fotbalisté Loštic. Svěřenci Vratislava Filipa tentokráte podlehli rezervě HFK Olomouc 0:3. I když výsledek hovoří jasně, mohlo utkání nabrat úplně jiný směr, kdyby proměnili některou z velkých šancí v první půli. Naopak druhý poločas byl už jasně v režii Holice.

28.8.2011

Rezerva HFK (v červenomodrém)Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

V úvodních minutách byli o něco nebezpečnější hosté. Již v desáté minutě zvonilo břevno po Hlaváčově přímém kopu. Ten byl nařízen po faulu brankáře Muchy, který nedovoleně zastavil unikajícího Salamona a domácí gólman musel děkovat rozhodčímu Vičarovi, že jej neposlal předčasně do sprch.

O chvíli později se strážce domácí svatyně musel vytáhnout proti nebezpečným střelám Salamona a Hlaváče. Holice se poprvé osmělila až po půl hodině hry, ale Filipského křížnou střelu vyškrábl gólman Morávek.

Největší šance první půle ovšem přišla na druhé straně. Za obranou domácích se úplně sám zjevil Salamon, zkušený loštický forvard ale v obrovské příležitosti selhal a míč poslal vedle.

Po přestávce domácí zpřesnili hru a dostali svého soupeře pod vytrvalý tlak. „Musel jsem v kabině trochu zvýšit hlas. Na druhou stranu jsem věřil, že to zvládneme, protože soupeř nemohl vydržet naše tempo,“ řekl kouč domácích Jiří Derco.

Nápor Holice mohl přinést kýžený úspěch v 50. minutě, ale nenápadnou střelou Svorady v cestě za brankovou čáru zastavila tyč. O deset minut později se už HFK dočkal. Střídající Jakub Dluhý-Smith poslal před bránu ostrý centr a ve správný čas na správném místě byl Patrik Šimko – 1:0.

Loštice se ještě ani nestihly vzpamatovat z prvního úderu a už prohrávaly 0:2. Centr z pravé strany propadl na zadní tyč k Filipskému, který měl dostatek času a prostoru připravit si míč na levou a přesně zamířit. Posledním hřebíkem do loštické rakve pak byl rohový kop Kotůlka a pohodlná dorážka nehlídaného Vacka – 3:0.

Nováček z Loštic tak potřetí v řadě padl, byť opět nepodal špatný výkon. „V první půli jsme měli více šancí než domácí. Zejména Salamon, který šel sám na brankáře. Ve druhé půli pak rozhodly naše individuální chyby,“ hodnotil vedoucí hostů Martin Šilberský, jehož tým má na kontě po čtyřech kolech jediný bod. „Předtím jsme sehráli vyrovnané zápasy s Dolany, ve Zlatých horách i s Kralicemi. Tady nám nevyšel druhý poločas. Snad se chytíme ve středu v Konici,“ věří Šilberský.

Naopak Holice potvrdila výhru z Konice a podruhé za sebou zvítězili 3:0, i když cesta za třemi body nebyla snadná. „Proti takovému soupeři musíme co nejdříve vstřelit branku, abychom se uklidnili a soupeř hru trochu otevřel. Loštice poctivě bránily a my jsme se nebyli schopni prosadit jeden na jednoho,“ řekl Jiří Derco. „Vše se ale zlomilo prvním gólem. Po něm už jsme měli hru pod kontrolou. Ve druhém poločase navíc odešel soupeř fyzicky,“ dodal holický lodivod.

1. HFK Olomouc B – SK Loštice 3:0 (0:0)

Branky: 60. Šimko, 64. Filipský, 76. Vacek. Rozhodčí: Vičar – Knoll, Vachutka. ŽK: Mucha, Kotůlek, Svozil – Hlaváč, Mikeš, Petruška. Diváků: 100.

HFK B: Mucha – Šimko, Jíša, Vacek, Smětal (80. Krumpolc) – Svozil (46. Svozil), Kotůlek, Čižmar, Vykydal, Filipský (75. Karas) – Svorada. Trenér: Jiří Derco.

Loštice: Morávek – Ďurček, Plhák, Petruška, Hejný – Zbořil (66. Másílko), Hlaváč, Mikeš, Koňařík, Dajčar – Salamon. Trenér: Vratislav Filip.