Psotka má první trofej, Sigma vyhrála Tipsport ligu

Olomouc – Fotbalisté olomoucké Sigmy si spravili chuť a po loňském nezdaru tentokrát zvedl nad hlavu pohár pro vítěze zimní Tipsport ligy. Ve finále Psotkův výběr porazil slovenské Zlaté Moravce 3:1.

30.1.2011 1

Kouč Sigmy Zdeněk PsotkaFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Slovenský soupeř tentokrát nebyl ve finále tak nepříjemným sokem jako Žilina před rokem.

Oproti sobotnímu semifinále ještě více omlazený olomoucký tým měl znovu od začátku navrch.

V první půli ale dlouho gólové příležitosti zahazoval. Přikryl po necelých dvaceti minutách obešel i brankáře, ale mezi tyče už zakončit nedokázal.

Neprosadil se ani Tomeček, který zůstal nekrytý na zadní tyči po dlouhém autovém vhazování Martina Hály.

Tomeček to pak zkoušel ještě jednou z dálky, ale brankář Kuciak čisté konto ještě udržel. Bez šance byl až v poslední minutě prvního dějství.

Po dalším dlouhém autu, tentokrát z rukou Machalického hlavičkoval Doležal do břevna a mladičký obránce Martin Hála otevřel skóre.

Zlaté Moravce měli těsně předtím jediný náznak gólové příležitosti, ale Drobisz si s nepříjemnou ranou Tomáška z šestnáctky poradil.

„Chtěli jsme zátěž co nejvíce rozložit, proto byl ten tým v prvním poločase ještě mladší. S výkonem mladých hráčů jsme byli spokojení. Soupeře jsme do šancí nepouštěli, naopak jsme si je sami vytvářeli. Ovšem právě kvůli tomu mládí jsme je dlouho neproměňovali,“ řekl kouč Psotka po utkání.

Fotbalisté Sigmy Olomouc s trofejí za vítězství v Tipsport lize.

Do druhého poločasu vlétla Sigma ve velkém stylu.

Okamžitě dal o sobě vědět střídající Jan Schulmeister, který v 51. minutě po spolupráci s Doležalem zvýšil na 2:0. Dobře hrající Doležal se dočkal zasloužené branky krátce po něm. Tentokrát asistoval Hála.

O vítězi turnaje bylo od té chvíle prakticky rozhodnuto. Nic na tom nezměnilo ani snížení Zlatých Moravců z pokutového kopu za faul Machalického.

Další nadějné možnosti totiž hráči slovenského mužstva v gól proměnit nedokázali. Tomko ztroskotal na Drobiszovi a hlavička Brčáka chvíli před koncem letěla mimo.

Sigma také nevyužila několik možností na zvýšení náskoku, především proto, že si soupeřem místy až příliš hrála.

Nicméně radost z první získané trofeje pod trenérem Zdeňkem Psotkou to Hanákům nezkalilo.

Schulmeister a Doležal poletí do Turecka

„Nemyslím si, že by bylo po našem třetím gólu rozhodnuto. Soupeř byl po vystřídání hodně agresivní a často pohyblivější než my. Po snížení na 3:1 zápas ještě gradoval. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli,“ nechal se slyšet kouč Olomouce Psotka, jenž opět chválil duo útočníků Schulmeister – Doležal.

„Výkony obou dvou byli pro nás pozitivním zjištěním. Bylo řečeno, že při zranění našich dalších útočníků dostanou šanci a jednoznačně ji využili. Další možnosti dostanou v Turecku,“ odhalil Psotka, že oba jmenovaní forvardi si zajistili místo v letadle na herní soustředění.

„Je možné, že nakonec poletí všichni hráči, kteří byli tady s námi v Praze. Ale uvidíme, máme ještě čtyři tréninky v Olomouci,“ dodal Psotka.

FC Zlaté Moravce – SK Sigma Olomouc 1:3 (0:1)

Branky: 57. Náther z pen. – 44. Hála, 51. Schulmeister, 53. Doležal. Rozhodčí: Kovařík.

Sigma: Drobisz – Hála (54. Janotka), Murin, Škerle, Machalický – Hořava, M. Pospíšil (71. Navrátil), Bajer (52. Rossi) – Přikryl, Doležal (79. Koutný), Tomeček (46. Schulmeister). Trenér: Zdeněk Psotka.

Autor: Jiří Fišara

30.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Několik desítek fanoušků se kvůli problémům se vstupenky dostalo na tribuny Androva stadionu až za stavu 3:0. Takto vypadalo situace u jedné z pokladen přibližně pět minut před výkopem utkání.
11

Fronty na Sigmě zaskočily pořadatele a zlobily fanoušky. Nestihli góly

Setkání křesťanské mládeže přilákalo do Olomouce přes 8 tisíc lidí

Olomouc minulý týden zaplnili mladí křesťané z celé republiky.

Fotbal tady konečně začíná dýchat, radoval se Jílek a chválil diváky

Takový úvod zápasu, jaký předvedli olomoučtí fotbalisté, nezažila nejvyšší česká fotbalová soutěž 18 let!

Nad Olomouckem budou burácet stíhačky i americké bombardéry

Mezinárodní cvičení Ample Strike 2017, při němž zaburácí na obloze tuzemské i zahraniční letouny a bitevníky, zaznamenají obyvatelé Libavé a okolí, kde je vytyčen jeden z operačních prostorů.

Naštvaný fanoušek rozbil v Olomouci okno bytu, pak se majitelce omlouval

Jediný incident musela řešit policie v souvislosti s bezpečnostním opatřením kvůli nedělnímu fotbalovému utkání mezi Sigmou Olomouc a Zbrojovkou Brno.