Přestřelka se šťastným koncem! Sigma uloupila tři body v Karviné

Olomoučtí fotbalisté si připsali čtvrtou výhru v sezoně, když v sobotu v divokém zápase v Karviné vyhráli 5:3. Dvěma góly se blýskl sváteční střelec Tomáš Zahradníček, který se v lize trefil po třech a půl letech.

16.9.2017 2

Olomoučtí fotbalisté (v červeném) v sedmém kole HET ligy hráli na hřišti KarvinéFoto: Deník / Heloňa Stanislav

Sigma nastoupila bez zraněného útočníka Tomáše Chorého, kterého na hrotu zastoupil Jakub Plšek. A že se v nové roli bude i původem střední záložník cítit komfortně, naznačila již 77. vteřina hry. Právě Plšek našel ve vápně volného Tomáše Zahradníčka, který si s nabídnutou příležitostí poradil a poslal Hanáky do rychlého vedení.

A to zdaleka nebylo vše. V 10. minutě vyrobil obrovskou hrubku domácí stoper Pavel Košťál, kterého Plšek obral o míč a zkušeně zakončil na přední tyč – 0:2.

Karviná se osmělila až po půlhodině hry, kdy ze šestnáctky vyslal na olomouckou branku tečovanou střelu Letić. Gólman Miloš Buchta ji však bezpečně ztlumil.

Vzápětí to však na druhé straně mohlo být již o tři branky, když po pěkné narážce od Plška vyslal nebezpečnou ránu Texl. Jeho pokus domácí zblokovali jen těsně vedle pravé Berkovcovy tyče.

Nejblíže snížení byl v první půli domácí Šisler, který po rohovém kopu bombou jen rozvlnil boční síť. Do pauzy se však MFK přece jen dočkal branky. V posledních sekundách úvodního dějství rozehrávali domácí standardku z půlky hřiště, po závaru vrátil míč do ohně Košťál a Budínský se střelou z penaltového puntíku nemýlil.

Hned po změně stran byl blízko navýšení skóre hostující pravý bek Martin Sladký, ale po Faltově centru skrz malé vápno mířil těsně vedle.

Zafungovalo tak obvyklé „nedáš-dostaneš“. Po rohovém kopu se hlavou prosadil Filip Panák a v 51. minutě vyrovnal na 2:2. Ještě hůř mohlo být pro Hanáky vzápětí, když umístěný pokus Budínského vyškrábl konečky prstů Buchta.

Odpovědět mohl hostující kapitán Vepřek, jehož skvěle vysunul Falta. Jeho lob mířící do sítě však vyhlavičkoval Košťál. Sigma se však přece jen vrátila do vedení, když střídající Obročník pěkně vrátil míč do vápna, kde si jej našel Falta a po zemi nedal Berkovcovi šanci.

V 74. minutě předvedl parádu olomoucký David Houska, který přebral přihrávku Sladkého, se štěstím obešel tři hráče a nekompromisně zavěsil!

Zápletka přišla deset minut před koncem. Sudí Příhoda odpískal velmi spornou penaltu po vzdušném souboji Radakoviče s Ramirezem a nařízený kop s přehledem proměnil Budínský.

Pojistku pro Sigmu však v samém závěru po brejku přidal opět Zahradníček a bylo rozhodnuto – 3:5.

MFK Karviná – SK Sigma Olomouc 3:5 (1:2)

Branky: 45. a 81. z pen. Budínský, 51. Panák – 2. a 89. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 74. Houska. Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Hrabovský (Mikyska). ŽK: Janečka – Jemelka. Diváci: 3186.

Karviná: Berkovec – Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (72. Ćolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramirez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák. Trenér: Jozef Weber.

Olomouc: Buchta – Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek – Kalvach – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Falta (84. Moulis) – Plšek. Trenér: Václav Jílek.

Autor: Michal Kvasnica