Povinná výhra fotbalistů Bouzova

Olomouc -V 18. kole II. třídy OFS Olomouc splnili domácí roli favorita a v chladném počasí zahřáli domácí diváky třemi body. Do Tipligy tak stanovili na devátý řádek jedničku.

21.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

V úvodní dvacetiminutovce se hra přelévala z jedné strany na druhou bez vážnějšího ohrožení branek. Poté se začali prosazovat domácí. Ve 28. minutě zahrával přímý kop Strupek a jeho centr uklidil do sítě Bahounek – 1:0.

O pět minut později si k přímému volnému kopu postavil míč Bahounek a jeho ránu z 25 metrů brankář Dostál s námahou vyškrábl na roh. Ten zahrával Strupek a Mrázkova hlavička skončila nad břevnem.

Ve 37. minutě z ojedinělého útoku hostí zakončoval Urban, ale jeho tečovaná střela těsně minula Crhovu branku. Řádění domácího dua Bahounek, Strupek však pokračovalo a minutu před pauzou uhodilo podruhé. Bahounek poslal z přímého kopu centr na hlavu Strupka a bylo to o dva.

Ve 45. minutě měli hosté příležitost zkorigovat výsledek, ale přímák z 18 metrů poslal Janča mimo tři tyče Crhovy brány. Po přestávce se obraz hry změnil. Hosté se usadili na polovině domácích a gólman Crha musel několikrát předvést své kvality.

Především při ráně Janči v 50. minutě, kterou efektně vyrazil na rohový kop. V 68. minutě však na Žaludovu střelu z šestnáctky nedosáhl – 2:1. A opět se hrálo nahoru dolů, ale příležitosti ke skórování měli hlavně domácí.

V 83. minutě se po rohovém kopu odrazil míč k Bahounkovi a jeho bomba skončila na pravé tyči. O dvě minuty později zazvonila konstrukce branky ještě po Muchkově lehké teči Bahounkova přímáku. Tečku za utkáním udělala penalta nařízená za faul na Bahounka, který ji sám nekompromisně proměnil – 3:1.

Sokol Bouzov – FK Lužice 3:1 (2:0)

Branky: 28. a 88. Bahounek, 44. Strupek – 68. Žaluda. Rozhodčí: Antonín Studený. ŽK: Kukrle, Pospíšil – Mir. Mašlík. Diváků: 100.

Bouzov: Crha – Kukrle, Mrázek, Pavelka, Vyroubal - Zámečník, Muchka, Másilko (87. Pospíšil), Přikryl - Bahounek, Strupek. Trenér Ladislav Crha.

Lužice: Dostál – Mir. Mašlík (76. Veselý), Janča, Žaluda, Knaus - Kleinwächter, Urban, Andrýsek, Minář (65. Fabián) - Tomášek, Odstrčil (59. Mich. Mašlík). Trenér: Martin Vyhnánek.