Parádní zápas! Sigma ale na skvělý Liberec nestačila

Olomouc – Fotbalisté Sigmy Olomouc výkonem navázali na parádní překvapení v Plzni. Slovanu Liberec však na domácí půdě v pohledném zápase podlehli 2:4.

17.3.2012 5
Fotogalerie
32 fotografií

Sigma proti Liberci: Adam Varadi (vpravo) a Renato KeličFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Kdo by si pustil vedle sebe zápasy se Žižkovem a Libercem, nevěřil by že v modrém hraje ten samý tým.

Hanáci byli sebevědomí, drželi míč a kombinací tlačili Liberec k jeho vápnu.

Po pěkných akcích pálil dvakrát Rossi, ale Sigma paradoxně šla do zaslouženého vedení po chybné rozehrávce Slovanu, kterou vystihl Ordoš a procedil míč přes brankáře Bičíka.

Liberec měl v prvním dějství jedinou vážnější šanci, ale Sigmu zachránil Zlámal a Štajnerova dorážka skončila nad brankou.

Jinak to byli spíš Hanáci, kdo se cpal do zakončení a chtěl další góly. Schulmeister se pěkně uvolnil, ale střílel mimo. Varadiho ránu zase vyrazil brankář Slovanu.

Druhá půle to byla jiná opera.

Liberec zapnul na plné obrátky a dokázal, že je právem jedním z vážných uchazečů o titul.

Breznaník, který si v prvním poločase proti Janotkovi téměř nekopnul, se přesunul doleva, kde měl více prostoru. Nejdřív z úhlu pálil vedle, ale o chvíli později dostal znovu míč do prostoru a tentokrát už proti Zlámalovi našel recept.

A bylo hůř. Zprava odcentroval vynikající Gebre Selassie přesně na hlavu Rabušice a během tří minut Sigma prohrávala.

Ne ovšem na dlouho. Navrátil zatáhl míč po pravé straně, dal pod sebe Rossimu, jehož centr proskotačil vápnem až k Ordošovi a ten znovu s trochou štěstí procpal balon přes Bičíka do sítě.

Otevřený zápas gradoval a nakonec ho rozhodl geniální hlavičkou do protipohybu Zlámala Jiří Štajner. Na centr Rilkeho si počíhal za zády Koutného a holou hlavou uklidil míč k tyči.

Hanáci se vrhli dopředu, ale Liberec prokazoval vysokou třídu. Sigmu do tlaku nepouštěl.

Dalekonosný pokus Heinze, stejně jako Rossiho bomba se neujaly.

Naopak v nastaveném čase Slovan svou výhru ještě pojistil čtvrtým gólem z kopačky střídajícího Musiola.

Jsme silné mužstvo, řekl si Liberec v kabině

„Z vítězství jsme samozřejmě šťastní. První poločas jsme odehráli hodně špatně. Vepředu jsme se nedostali prakticky k ničemu a navíc jsme soupeři nabídli obrovskou chybou vedení,“ říkal po duelu trenér Liberce Jaroslav Šilhavý.

Ve druhém poločase však jeho tým jasně ukázal, proč je letos v tabulce tak nahoře.

„V kabině jsme si řekli, že jsme silné mužstvo, které chce hrát nahoře a myslím, že to všichni pochopili. Na hřišti to pak i bylo vidět, přišlo tam jiné mužstvo. Do své režie to vzal hlavně Jirka Štajner a sekundoval mu Lukáš Vácha, i hráči, kteří přišli na hřiště, tak měli na vítězství podíl. I když po dvou našich gólech Olomouc vyrovnala, tak jsme dál šli za vítězstvím, které jsme nakonec uhráli,“ pochvaloval si.

Uličný: Naše obrana zklamala

Jeho protějšek Petr Uličný byl naopak pochopitelně smutný.

„Čekali jsme, že to bude těžké utkání, protože Liberec je kvalitní tým, který hraje o titul a hlavně ve druhém poločase ukázal, že právem,“ podotkl Uličný.

„Po prvním poločase, kdy jsme vedli 1:0 jsem věřil, že by to Liberec mohl trochu otevřít a my je mohli z brejku trochu potrestat. Bohužel se to nepodařilo. Gól na 1:1 nás trochu zaskočil. Navíc jsme hned dostali i druhý. Naše obrana tentokrát zklamala, protože tam nebyli vykartovaní hráči,“ připomněl Uličný absence Škerleho a Vepřeka.

„Dokázali jsme pak sice ještě vyrovnat, ale Štajner, který odehrál velmi dobrý zápas, nakonec rozhodl. V závěru už to byl od nás vabank. Nepomohla nám ani změna rozestavení na 442,“ konstatoval kouč Olomouce.

SK Sigma Olomouc – FC Slovan Liberec 2:4 (1:0)

Branky: 25. a 61. Ordoš – 53: Breznaník, 56. Rabušic, 70. Štajner, 90. Musiol.

Rozhodčí: Jílek – Lakomý, Štěrba. ŽK: Ordoš – Šural. Diváků: 6828.

Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera, Koutný, Hála – Pospíšil (78. Klesnil), Rossi – Schulmeister, Navrátil (62. Heinz), Varadi (70. Podaný) – Ordoš. Trenér: Petr Uličný.

Liberec: Bičík – Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman (55. Rilke) – Janů (46. Bosančič) – Šural, Vácha, Štajner, Breznaník – Rabušic (89. Musiol). Trenér: Jaroslav Šilhavý.

Autor: Jiří Fišara

17.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 5

Fotbalisté Nových Sadů (ve žlutém) podlehli Rýmařovu 0:2
18

Slabá první půle, poté bitva. Nové Sady nestačily na Rýmařov

Tomáš Hořava, Vladimír Darida, Tomáš Kalas, Tomáš Přikryl (vpravo se zelenými kopačkami)

Zažije Přikryl v San Marinu reprezentační debut? Není to vyloučené, řekl Jarolím

Miss OK se stala Lucie z Gymnázia Čajkovského

FOTOGALERIE, VIDEO / Vítězkou soutěže středních škol Olomouckého kraje se v pátek v noci stala Lucie Henslová z Gymnázia Čajkovského v Olomouci. Patří jí tak titul Miss OK.

Rozhledna na Kosíři je stále zavřená. Otevřou aspoň občerstvení?

Osud rozhledny na Velkém Kosíři je zatím neznámý. Správci rozhledny, tedy představitelé Mikroregionu Kosířsko, nadále neví, kdy by mohlo dojít k jejímu znovuotevření.

Posily z áčka nepomohly. Holice v derby přetlačila Sigmu

Fotbalisté HFK Olomouc ovládli tradiční městské derby s béčkem Sigmy. Zatímco na podzim stejnému soupeři podlehli 0:7, jarní odveta přinesla vyrovnaný fotbal se šťastnějším koncem pro Holici. Ta zvítězila díky trefám Nekudy a Pyclíka.

Ve Velkém Týnci se koštovalo víno, k ochutnání bylo na 90 vzorků

Jaro pro příznivce vína z Velkého Týnce a okolí začíná koštem. Letos hosté degustovali převážně mladá vína a mohli tak patřičně uvítat nové roční období.