Olomouckým fotbalistkám sen o první lize nevyšel. V baráži končí

Olomouc – Stejně jako v úvodním domácím zápase, tak i v sobotní barážové odvetě na půdě vítěze druhé české ligy prohrály olomoucké fotbalistky rozdílem jedné branky a o postup do nejvyšší domácí soutěže si tak nezahrají.

9.6.2013

Olomoucké fotbalistky (v červeném) v baráži proti Bohemians PrahaFoto: Deník/Lucie Schönová

Hráčky 1. FC Olomouc však ve dvou utkáních proti Bohemians Praha rozhodně neudělaly ostudu a sezonu mohou považovat za úspěšnou.

Ve středu prohrály olomoucké fotbalistky ve Chválkovicích s týmem Bohemians Praha 3:4, v sobotní odvetě na stadionu na Střížkově tak musely vyhrát.

„Soupeř nás v úvodu hodně překvapil. Holky prvních patnáct minut nevěděly, kam mají skočit," popisoval divoký začátek zápasu olomoucký trenér Miloslav Novotný.

Hostující tým sice úvodní velký nápor domácích přežil, nakonec však stejně inkasoval. Poločas tak skončil těsným vítězstvím domácích Bohemians Praha.

Ve druhé půli se už na hráčkách obou družstev začalo projevovat velké teplo, z čehož pramenil úbytek sil. Domácí tým se však dokázal uklidnit druhou vstřelenou brankou a v tu chvíli měl postup na dosah.

Olomoucké fotbalistky, které ve druhé půli hrály bez vyloučené Pavláčkové, v závěru zabojovaly, snížily pěknou brankou kapitánky Adriany Drahníkové, ale na víc už v oslabení neměly. Po porážce 2:1 se jejich sen o postupu do nejvyšší soutěže rozplynul.

„Soupeř postoupil zaslouženě, v obou zápasech byl o ten pověstný krůček lepší. My jsme ale v letošní sezoně ze sebe dokázali vydat maximum, takže můžeme být spokojení," hodnotil trenér 1. FC Olomouc Novotný.

Sezona pro jeho svěřenky ale ještě tak úplně nekončí. Příští víkend se totiž ve Chválkovicích uskuteční mezinárodní turnaj Women´s Cup 2013.

FK Bohemians Praha – 1. FC Olomouc 2:1 (1:0)

Branka Olomouce: Drahníková. ČK: Pavláčková.

Olomouc: Pospíšilová – Havlíčková, Hýlová, Samsonková, Pavláčková – Soviak (46. Dýčková), Drahníková, Vítková, Peňázová (63. Horáčková) – Černá, Stanjurová. Trenér: Miloslav Novotný.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Rozbořil dva roky po Vidkunu: Jde o válku policajtů, ne o Lazce

Jsou to dva roky, co detektivové tehdejší protimafiánské jednotky (ÚOOZ) provedli rozsáhlý zátah na olomouckém hejtmanství, krajském policejním ředitelství a ve světle kamer hledali důkazní materiál v domě exministra vnitra Ivana Langera.

Vojáky soudí za střelbu na kolegy na Libavé

Čtyři svědkové v pondělí u okresního soudu v Olomouci vypovídali k nehodě, ke které došlo loni při nácviku nočních střeleb vojáků v prostoru Libavé. Během něj došlo k zásahu jednoho z vozidel BVP.

V Hněvotíně otevřeli nový závod. Zaměstná 140 lidí

Nový závod otevřela v Hněvotíně na Olomoucku společnost Wanzl, postupně v něm vznikne až 140 pracovních míst.