Olomoucké fotbalistky odstartovaly barážovou bitvu Moravy a Čech

Olomouc – Fotbalistky 1. FC Olomouc za sebou mají zřejmě největší utkání klubové historie. Ve středu odpoledne se před třemi stovkami diváků na hřišti ve Chválkovicích utkaly s Bohemians Praha – vítězem II. České ženské fotbalové ligy.

6.6.2013

Olomoucké fotbalistky (v červeném) v baráži proti Bohemians PrahaFoto: Deník/Lucie Schönová

Po velkém boji nakonec domácí tým padl 3:4, šanci však ještě dostane v sobotní odvetě na Střížkově.

Ve Chválkovicích proti sobě do úvodního střetnutí nastoupily vítězné celky druhé moravské a české ligy a bojovaly o to, který z týmů si zahraje baráž o postup do první ligy.

Olomoucký tým v úvodních minutách těžil z výhody domácího prostředí a ujal se dvougólového vedení. Během necelých patnácti minut se trefily domácí opory Monika Černá a Adriana Drahníková.

Tým střížkovských fotbalistek však ještě do poločasu dokázal vyrovnat a ve druhé půli otočit skóre na stoji stranu.

Hanačky se díky penaltě Stanjurové dotáhly na 3:3, poslední slovo však měly hostující hráčky, které si svým čtvrtým gólem (dosaženého pravděpodobně z ofsajdové pozice) zařídily výhodnější pozici do odvety.

Pro tým 1. FC Olomouc ale i přes těsnou domácí porážku není nic ztraceno. Odvetný duel se hraje již v sobotu od 10.15 v Praze na Střížkově.

1. FC Olomouc – FK Bohemians Praha 3:4 (2:2)

Branky: 5. Černá, 13. Drahníková, 58. Stanjurová z pen. – 36. Juráková, 42. a 53. Ondrušová, 77. Havlová

Olomouc: Pospíšilová – Havlíčková, Robotová, Samsonková, Hýlová – Antalíková (80. Benková), Vítková – Pavláčková, Drahníková, Štěpánková (55. Stanjurová) – Černá. Trenér: Miloslav Novotný.

Pedagogové se učí, jak připravit výuku tak, aby mělo šanci učit se každé dítě

Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

Cestu parkem během Flory umožní průchodky, návštěvníci získají slevu na MHD

Letní etapa květinové výstavy Flora Olomouc nabízí možnost získat zdarma jízdenku na městskou hromadnou dopravu. Nový a přehlednější bude také systém průchodů přes Smetanovy sady, které se během květinových výstav lidem bez platné vstupenky uzavírají.