Na domácí půdě zvítězily nad týmem z Bruntálu 4:0, když všechny branky vsítily ve druhém poločase. Hanačky si tak dále přesvědčivě drží první místo v tabulce.

Nepovedený vstup do jara zapříčiněný překvapivou porážkou v Jihlavě dokázaly olomoucké fotbalistky odčinit hned v dalším domácím zápase. Odnesl to pátý tým soutěže TJ Olympia Bruntál.

Na první branku se čekalo do 56. minuty. To byla v pokutovém území faulována domácí Drahníková, která pak následně proměnila nařízenou penaltu.

Pojišťovací branka přišla o dvacet minut později, kdy se po rohovém kopu prosadila Černá.

Ta samá hráčka pak v 81. minutě utekla hostující obraně a zvyšovala už na 3:0.

Hostující tým v závěru odpadl fyzicky a poslední slovo tak měla v 89. minutě Pavláčková, která prolomila svoji střeleckou smůlu a uzavřela skóre na konečných 4:0.

Olomoucké fotbalistky si drží na čele tabulky sedmibodový náskok před Lokomotivou Brno-Horní Heršpice a Nesytem Hodonín. Právě na půdě Jihomoravanek se tým 1. FC Olomouc představí v dalším kole druhé ligy.

1. FC Olomouc – TJ Olympia Bruntál 4:0 (0:0)

Branky: 77. a 81. Černá, 56. Drahníková z pen., 89. Pavláčková.

Olomouc: Pospíšilová – Havlíčková, Antalíková, Robotová, Samsonková – Štěpánková (80. Soviak), Drahníková, Vítková (85. Peňázová), Pavláčková – Černá, Benková (55. Dýčková). Trenér: Miloslav Novotný.