VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kubíček: Už jsem to nemohl dál snášet

Olomouc – V Sigmě ho prý začali obcházet, tak se sportovní ředitel olomouckého klubu Jiří Kubíček rozhodl, že raději odejde. Končí po šestadvaceti letech.

12.5.2010 3
SDÍLEJ:

Jiří KubíčekFoto: GetPhoto/Martin Salajka

Sportovní ředitel olomoucké Sigmy Jiří Kubíček už médiím přednesl několik šokujících prohlášení, ale když od něj v úterý veřejně zaznělo „Končím v Sigmě!“, bylo to asi to nejpřekvapivější, co za poslední léta řekl.

Ve funkci ředitele pracuje od roku 1984, teď nabídl vedení hanáckého klubu rezignaci a očekává, že se s ním 1. července rozejde.

Vaše rozhodnutí skončit prakticky celou fotbalovou veřejnost šokovalo. Jak dlouho ve vás zrálo?
Zrálo to ve mně opravdu dlouho. Tak půl roku. Klíčit to ve mně ale začalo už loni v létě.

Ve vašem prohlášení stojí, že důvodem jsou neshody ve vedení, které způsobilo nedodržování vnitřního organizačního řádu klubu. Můžete to rozvést?
V létě minulého roku mě začali někteří lidé v klubu obcházet. Povídalo se, že jsem pomatený po valné hromadě ČMFS. Já jsem zatím pracoval patnáct hodin denně a zajistil Sigmě dvacet pět milionů. Neskutečným úsilím. Na představenstvu se pak dozvím, že jsem špatným manažerem, protože nechodím na žáky a vlastně nic nedělám. Cítil jsem se, jako kdybych spolkl vetřelce a ten ve mně vyžral všechny vnitřnosti. Prakticky celý rok jsem upozorňoval na nedodržování organizačního řádu, ale když jsem zjistil, že to všichni vědí a nikomu to nevadí, nehodlal jsem to dál snášet.

Docela nedávno jste vyhlásil, že skončíte ze dne na den v případě, že vám bude prokázána jakákoliv účast na korupci. Některé spekulace o pravé příčině vašeho konce teď tento váš výrok připomněli…
To v žádném případě. To je úplná blbost (rozhodně).

Z vedení Sigmy chcete odejít nadobro. Chcete se zbavit i majetkových práv, která máte. Co konkrétně to znamená?
Mám jednu třetinu v První olomoucké investiční, která vlastní 10,24% klubu. Já budu chtít, aby to ode mě někdo odkoupil. Zůstanu jen členem fanouškovské skupiny Sigma United, jinak nechci mít se Sigmou nic společného. Nebo ne nic společného, to je špatné vyjádření. Nechci se z žádné pozice podílet na rozhodování a řešení nějakých situací, což bych jako akcionář musel. Tomu se chci vyhnout.

Skybox si ponechám

Skybox v nové tribuně si ponecháte?
To zůstává. Za své ušetřené peníze jsem si pořídil ve vznikající jižní tribuně byt a skybox. Koupil jsem ho za milion dvě stě tisíc. Je v šestém patře nad hřištěm a budu tam mít nějakých dvanáct sedaček. Odtud se budou případně dobře dělat rozbory, pokud se budu fotbalu dál věnovat v oblastech jako managering nebo něco podobného.

Kam povedou vaše další kroky? Je těžké představit si, že byste vydržel bez fotbalu.
V tuto chvíli se chci naplno věnovat sportovnímu právu. Haškovi chci dobře připravit skrz legislativní radu valnou hromadu. Pak bych se chtěl podílet na nových stanovách ČMFS, které mají být schváleny v roce 2011. Dostal jsem také nabídku, abych pro jednu právnickou fakultu postavil jednoroční kurz Právo a sport, a na dalších třech fakultách mám možnost učit sportovní management a trenérské kurzy různých kategorií. Strašně by mě lákala pozice sportovního arbitrážního soudce.

Funkce v Legislativní radě ČMFS není nijak vázaná na postavení v Sigmě?
To vůbec ne. Je to jmenovaná funkce a oni mě mohou na hodinu vyhodit. Paradoxně si ale myslím, že když nebudu svázaný s klubem, že to bude pro mě lepší. Určitě z roviny nezávislosti bude ta práce cennější. Myslím si, že teď by mě neměli vyhodit.

Sigma bude hrát o titul, já se budu dívat

Jak budou vypadat vaše pracovní povinnosti po návratu z dovolené?
Čtrnáct dnů mám dovolenou a čekám, že mi vedení Sigmy udělá návrh na dohodu k 1. červenci. Ale v podstatě i teď pořád pracuji, jen mám kancelář doma. Do 1. července pracuji a žiji naplno pro Sigmu. Už v sobotu mi mají přijet Němci jednat o hráče, protože Sigma musí v létě zase někoho prodat, takže jsem rozjednal nějaké věci. Pak se budu snažit zesumarizovat všechny věci, které bych připravil pro svého nástupce. A ten bude potřebovat náklaďák. Ale já čekám na to, že Sigma připraví dohodu a řekne mi, tohle je odborník, který bude mít na starosti sportovní oblast, tomu všechno předej. A to musím udělat pořádně, protože nepotřebuju, aby mi pak někdo vykládal, že jsem odešel a něco zamlčel. Chci odejít bez průšvihu.

Vaše další pokračování v Sigmě je vyloučeno? Co když se vedení klubu bude kát a přemlouvat vás, abyste rezignaci stáhl?
Neumím to vyloučit. Reaguju na stav, který je teď. V případě, že by to bylo tak, jak je to teď, včetně nedodržování organizačního řádu, tak nemám v Sigmě co dělat.

Není to trochu smutný konec na to, jaký čas jste v Sigmě strávil?
Není to smutný konec. Sigma má před sebou dvě exkluzivní sezony, ve kterých bude hrát pod trenérem Psotkou o titul, a já se na to budu dívat od jihu a bude mě to těšit, protože na tom budu mít svou zásluhu. Myslím si, že předávám sportovní úsek v bezvadném stavu.

Autor: Jiří Fišara

12.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Pavel Moulis
10

Na Sigmě se podepisovaly smlouvy. Čtyři hráči prodloužili kontrakt

Opilá řidička převrátila Peugeot 407 na střechu
4

Opilá řidička bourala dva dny po sobě. Pokaždé byla úplně namol

Tunelem pod Sedlem měly už deset let jezdit auta. Zbyl z něj pouhý sen

VIZUALIZACE / VIDEO / Z Olomouce do Jeseníku za něco málo přes hodinu, bez popojíždění za kamiony, v zimních měsících bez sněhu a závějí. Tak mělo už deset let vypadat cestování mezi jižní a severní částí Jeseníků.

Vychutnejte si léto s Deníkem a hlasujte o váš nejoblíbenější podnik

Hlasujte pro svou nejoblíbenější restauraci, hospodu, bar, pizzerii nebo bistro na střední Moravě.

Kabelkový veletrh bude poprvé na třech místech!

Jeden termín a tři města, kde se bude pomáhat prostřednictvím největší charitativní akce Deníku: Kabelkového veletrhu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení