Očima experta: Michal Kovář

OLOMOUC - "Zasloužené překvapení", řekl o zápase Sigmy na Baníku Michal Kovář, bývalý kapitán Sigmy, nyní hráč Fulneku. Právě jeho názor vám přinášíme v rubrice Očima experta.

25.9.2007

Kapitán Fulneku Michal Kovář stíhá Grima.Foto: DENÍK/Jan Kešelák

Před zápasem by asi nikdo netipoval, že Olomouc v Ostravě vyhraje. Ale tohle překvapení je sice velké, za to zasloužené. Od první minuty bylo vidět, že Sigma nastoupila s tím, že chce vyhrát, být aktivní. Napadala už na šestnáctce Ostravy a stopeři s tím měli velké problémy. Hned z první šance dala Olomouc gól, což je vždycky důležité. Vzápětí mohla přidat druhý. Těžko říct, jestli byla penalta. Když to rozhodčí nepískl, tak asi nebyla, ale i tak odehrála Sigma super první poločas ve velkém stylu.

Druhý už takový nebyl, což je ale při vedení 1:0 normální. Chcete to udržet, navíc Hubník s Hartigem už toho měli plné zuby a nemohli tak napadat. Baník měl víc prostoru, jenže dostával se jen po šestnáctku. Střely, co prošly, pochytal výborný Drobisz. Všechny řady Olomouce zahrály dobře. Od gólmana až po útočníky, kteří byli výborní. Obranná hra celého mužstva byla dobrá.

Viděl jsem zápasy Sigmy na Bohemce a Spartě, kde to dopředu nebylo nic moc. Teď když hraje spolu Hartig s Hubníkem při systému na dva útočníky, je to dobré. Spolu jim to sedí a skvěle napadají.