OBRAZEM: Sigma má za sebou úspěšný víkend

Olomouc, Troubky – Úspěšný fotbalový i charitativní víkend mají za sebou fotbalisté olomoucké Sigmy. Nejprve v sobotu ovládli turnaj v Litomyšli, ještě večer stihli předávat ceny na Olomouckém 1/2Maratonu, v neděli už předávali šeky a dárky v Troubkách, kam přijeli odehrát přátelské utkání.

27.6.2010 1

Sigma hrála v TroubkáchFoto: DENÍK/Martin Dostál

Kouč Hanáků Zdeněk Psotka tak měl ideální možnost, jak do hry zapojit všechny své svěřence. V Litomyšli poslal do hry dvě úplně rozdílné jedenáctky, v tom prvním proti Hradci Králové nastoupil i někdejší reprezentační útočník Marek Heinz.

V Troubkách pro změnu na trávník vyběhli dva návratilci z hostování v německé Koblenzi Martin Hudec a Melinho. Na spekulace o jejich návratu do kádru Sigmy je ale příliš brzy.

„Ti hráči s námi trénují. Někteří u nás mají platnou smlouvu, někteří se jen chtějí kvalitně připravit a my jsme jim to umožnili. Chtěli jsme mezi hráče rozložit zátěž rovnoměrně, a proto se i tito hráči zapojili do zápasů,“ vysvětloval Psotka.

Jeho tým vstoupil do turnaje v Litomyšli v sobotu zápasem s druholigovým Zlínem. Přestože byla Sigma v zápase aktivnější, žádnou šanci nevyužila a utkání, které se hrálo na 2×35 minut, šlo do penaltového rozstřelu.

V něm zachovali chladnou hlavu Vepřek, Pospíšil, Ordoš a Šultes, zatímco brankář Drobisz dvě penalty zlínským střelcům zneškodnil.

Ve druhém utkání Sigma narazila na staronového účastníka nejvyšší české soutěže z Hradce Králové. Ten se brzy ujal vedení, když se v 10. minutě prosadil Fischer.

Hanáci na hřišti ale znovu dominovali, špatná koncovka je ale trápila až do 55. minuty, kde se po rohu trefil stoper Pavel Dreksa. Za pět minut dokonal obrat další obránce Martin Hála.

„Na to, že jsme v sobotu hráli po prvním týdnu přípravy, tak to bylo z naší strany hodně dobré. V obou dvou zápasech jsme dominovali, ale zároveň jsme také neproměňovali obrovské množství šancí. Takže naše klasické přípravná utkání,“ pousmál se při hodnocení litomyšlského turnaje Psotka.

Ten zároveň ocenil hru nováčka Gambrinus ligy.

„Jsou hodně fotbaloví, šikovní na míči. Mají tam spoustu běhavých technických hráčů, takže si myslím, že to je soupeř, který nebude hrát na spodku tabulky. Základnu mají dobrou a určitě ještě posílí,“ domnívá se olomoucký kormidelník.

Turnaj v Litomyšli: Výsledky a fotogalerii najdete ZDE

Ten si pak v neděli v poklidu vychutnával přátelské utkání proti Sokolu Troubky, účastníkovi 1. A třídy Olomouckého krajského fotbalového svazu.

Klub z Přerovska se nedávno musel potýkat s povodněmi, které znovu devastovali celou obec. I proto Sigma přivezla do Troubek šek na 30 tisíc korun a několik fotbalových dárků. Svůj šek Troubkám předalo také fanouškovské sdružení Sigma United.

„Ten zápas byl daleko důležitější pro Troubky než pro nás. My jsme tu měli odehrát utkání k 80. výročí založení fotbalového klubu, ale nakonec z toho byla bohužel i pomoc klubu z obce, která se znovu musela potýkat s ničivými povodňemi,“ řekl po zápase Psotka.

„Doufám, že jsme pomohli. Ať už tím, že jsme tu byli, nebo částkou, kterou jsme klubu darovali, a nějakými sportovními pomůckami.“

Skóre zápasu otevřel v 17. minutě Jan Navrátil, rodák právě z Troubek, který si tak vyslechl zasloužené ovace, ale i upozornění, že ho to přijde v hospodě pěkně draho.

Opravdový brankostroj se ale rozjel až po přestávce. Nejprve dvěma góly v rychlém sledu udeřila Sigma zásluhou Murina a Hořavy. V 57. minutě zvýšil na 4:0 Lukáš Bajer, ale debakl odmítl domácí forvard Stískal, který výstavní ranou z třiceti metrů vymetl pavučiny v šibenici Blahovy branky.

Tomáš Hořava pak ještě znovu vrátil Sigmě čtyřbrankový náskok, konečnou podobu dal výsledku Ivo Gregovský, který byl jedním z iniciátorů benefiční akce.

„Ještě před pár týdny to tu bylo pro fotbal nedůstojné, proto bych chtěl poděkovat všem, kdo se na přípravě akce podíleli,“ sdělil obyvatel Troubek a trenér sedmnáctky Sigmy Gregovský.

Utkání přihlíželo přes pět stovek diváků a panovala pohodová atmosféra, kterou si pochvaloval i trenér Psotka.

„Jsem tady poprvé a musím říct, že celý ten areál je krásný a pro fotbal ideální. Všichni mají výhled pěkně z vrchu, jsou tu lavičky pěkně dokola, výborné občerstvení a spousta diváků. Takže za nás určitě velká spokojenost,“ zhodnotil na závěr.

Sokol Troubky – Sigma Olomouc 2:5 (0:1)

Branky: 60. Stískal, 76. Gregovský – 49. a 73. Hořava, 17. Navrátil, 48. Murin, 57. Bajer. Rozhodčí: Machálek. Diváků: 525.

Olomouc: Blaha – Koutný (46. Kalas), Hudec, Murin (57. Dreksa), Vepřek (46. Vašíček) – Pospíšil (46. Hořava), Bajer (60. Janotka), Melinho – Schulmeister (46. Petr), Nekuda (60. Šultes), Navrátil. Trenér: Zdeněk Psotka.

Sokol Troubky: Juráň – Pospíšil, Čevela, Vrána, Haviernik J. – Ticháček, Haviernik R., Stoklásek, Kalina – Stískal, Němčák. Střídali: Pich, Jílek, Gregovský, Mišák.

Autor: Martin Dostál

27.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Zrekonstruované olomoucké rozárium na začátku druhé sezony v dubnu 2017
2 27

Olomoucké rozárium má po roce zničený mobiliář. Bazénky konečně napustí

Most na Velkomoravské ulici v Olomouci je po více než roce kompletně průjezdný. Dělníci dokončili opravu jeho pravé poloviny v neděli večer.
10

Most ve Velkomoravské je po opravě kompletně průjezdný

Vesnicí roku v Olomouckém kraji je Vápenná. Takto to tam vypadá

Zlatou stuhu v soutěži Vesnice Olomouckého kraje letos získala Vápenná. Druhé místo obsadil Bělotín na Hranicku a na třetí příčce skončily Haňovice na Olomoucku.