OBRAZEM: Dorostenci Sigmy si poradili s Brnem

Olomouc – Starší i mladší dorost olomoucké Sigmy si v utkáních 19. kola připsali tři body za výhry nad týmy Brna. Starší dorostenci se sice herně poněkud trápili, ale i tak dokázali zdolat 13. tým soutěže 2:0. To jejich mladší kolegové se svým soupřem nemazlili a smetli jej v poměru 4:0.

4.4.2010

Devatenáctka Sigmy v modrémFoto: DENÍK/Martin Dostál

Starší olomoucký dorost měl v úvodu utkání mírnou převahu, ale vinou nepřesností se do šancí dostával jen zřídka.

To se změnilo až ve 24. minutě. Brněnská obrana nechala v pokutovém území úplně volného Jiřího Bernarda, který páradně obstřelil hostujícího brankáře a Sigma vedla 1:0.

O chvíli později mohl ze stejné pozice zvýšit Kostorek, ale jeho slabá střela příliš starostí brankáři Veselému nenadělala. Mnohem blíže ke vstřelení druhého olomouckého gólu měl těsně před přestávkou kapitán Martin Pospíšil, ale jeho krásná rána z hranice vápna zatřásla pouze břevnem.

Druhý poločas začala lépe Sigma, ale hlavička Plška z malého vápna gólem neskončila. V 63. minutě se podobná příležitost naskytla i střídajícímu Tomečkovi, který však trefil pouze tyčku.

Neproměněných šancí mohli domácí brzy litovat. V 68. minutě běžel sám na bránu Neorala Štourač, jeho ránu ovšem na poslední chvíli zablokoval Přikryl.

S blížícím koncem zápasu se Brňané stále více tlačili za vyrovnáním, ale obrana Sigmy pracovala spolehlivě a navíc se jí stále častěji naskýtala možnost rychlých brejků do otevřené obrany.

Sigma však tyto situace řešila příliš zbrkle a její protiútoky velké nebzpečí pro Brno neznamenali. I přesto se ale domácím povedlo v závěru přidat pojišťovací branku. Po rohovém kopu překonal brankáře přesnou ranou z voleje mládežnický reprezentant Tomáš Kalas.

Sigma Olomouc U19 – 1. FC Brno U19 2:0 (1:0)

Branky: 24. Bernard, 88. Kalas

Sigma Olomouc U19: Neoral – Přikryl, Kalas, Souček, Talián – Plšek, Bernard, Pospíšil – Nešický (71. Alexa), Pančochář (59. Tomeček), Kostorek (46. Vavřík). Trenér: Mgr. Václav Jílek.

Výběr mladších dorostenců neponechal nic náhodě a svého soupeře porazil jednoznačně 4:0. Gólový účet zápasu sice otevřel hráč hostů, bohužel pro Brno však Lukáš Grdina mířil do vlastní sítě.

O několik minut později už vedla Sigma 2:0. Povedenou akci zakončil přesně zakončil Marek Schmitd.

Začátek druhého poločasu patřil domácímu záložníkovi Šimonovi Faltovi. Ten nejprve krátce po přestávce prošel celou obranou soupeře a zvýšil na 3:0.

Stejný hráč pak o chvíli později přidal po rychlé akci Sigmy i čtvrtý gól domácích a bylo rozhodnuto. Svěřenci kouče Gregovského tak zvítězili 4:0 a upevnili si své vedení v soutěži.

Sigma Olomouc U17 – 1. FC Brno U17 4:0 (2:0)

Branky: 41. a 48. Falta, 15. vlastní Grdina, 29. Schmidt.

Sigma Olomouc U17: Slaný – Globa (59. Můčka), Ješko, Štěrba, Svozil (65. Holub) – Schmidt, Hrušák (56. Zahradníček), Houska, Falta – A. Ševčík, Texl (62. Zbraněk). Trenér Ivo Gregovský.