Nové Sady? Spíš divizní soupeř, diví se po výprasku v Medlově

Medlov – Očekávaný souboj nováčků krajského přeboru vyzněl jednoznačně pro Nové Sady, které vyloupily hřiště v Medlově, odkud si odvezly zasloužené vítězství 3:0.

26.8.2013

Radost fotbalistů Nových Sadů. Ilustrační foto Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Olomoucký tým tak po třech kolech figuruje na špici tabulky.

Zatímco Medlov svoji domácí premiéru v nové soutěži s Konicí (4:0) zvládl na výbornou, tak druhé vystoupení před vlastními fanoušky vyznělo zcela odlišně.

„Z posledního zápasu jsme měli tři zraněné klíčové hráče a soupeř byl velice kvalitní, řekl bych, že na krajský přebor až příliš kvalitní. Tím, jak hráli, tak to byl spíše tým do divize," vysekl poklonu svému nedělnímu protivníkovi trenér Medlova Milan Schmidt.

Nové Sady se do poločasu ujaly dvougólového vedení. Ve 20. minutě prostřelil domácího gólmana Šrom, o deset minut později ten samý hráč postupoval sám na branku, jeho pokus domácí gólman Zmund vyrazil, jenže na dorážku Škody již nestačil.

Domácí se snažili hrát kombinační fotbal, hosté však jejich snahu eliminovali výborným presinkem a sami se dostávali do šancí. Deset minut před koncem zápasu Nové Sady přidaly pojišťovací trefu. Režný se trefil krásně z hranice šestnáctky přímo šibenice.

„Od začátku jsme byli jednoznačně lepší. Soupeř měl nebezpečné pouze standardní situace a my jsme kromě vstřelených gólů měli minimálně další čtyři vyložené šance," hodnotil zápas trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

„Hráčům musím poděkovat, byl to kolektivní a sebevědomý výkon," dodal kouč vítězného celku.

Nové Sady zvládly start do sezony na výbornou. Ztratily sice dva body na půdě Kojetína, jinak si ale připsaly dvě jasné výhry.

„Mužstvo se poskládalo velice dobře a věří si. Teď hrajeme dvakrát doma, hostíme Dolany a Konici a nesmíme to podcenit," nabádá trenér Trnečka.

Domácí oslabení o stopera Schmidta, zkušeného záložníka Skopala a levého beka Obírala na svého protivníka tentokrát nestačili.

„Soupeř byl nad naše síly. Dva góly jsme dostali po našich hrubkách a svoje šance jsme potom nevyužili. Ve druhém poločase jsme to chtěli zvrátit, jenže jsme dostali třetí gól a úplně se to zhroutilo. Byl to ale daleko lepší soupeř, než jsme čekali," zrekapituloval nedělní utkání trenér Medlova Milan Schmidt.

TJ Medlov – SK Nové Sady 0:3 (0:2)

Branky: 20. Šrom, 30. Škoda, 80. Režný. Rozhodčí: Válek – Hampl, Juřátek. Diváků: 165.

Medlov: Zmund – Rozsypal (25. Slavíček, 70. Král), Müller, Šenk, Havlíček – Klabačka, Okrouhlý (75. Jílek), Polýnek, Vytřísal – Novák, Kloss. Trenér: Milan Schmidt.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Dvořák, Vacek, Maliňák – Škoda, Andreev – Režný (88. Kukačka), Papica, Šrom (46. Alexa) – Melichárek (70. Blažek). Trenér: Karel Trnečka.

Autor: Miroslav Mazal

26.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Pětadvacet metrů vysoká májka ozdobená pentlemi se tyčí na návsi v Příkazech na Olomoucku. Slavnostně ji v sobotu postavili místní dobrovolní hasiči. Součástí tradiční události bylo také vystoupení národopisného souboru Pantla a dětí z mateřské i základní
13

Hasiči v Příkazech postavili májku

Mohelnice opět remizovala s Holicí
40

Derby Mohelnice s Holicí skončilo opět remízou, góly přišly až v závěru

Postupové oslavy Sigmy se odkládají. Opava i Baník vyhrály

Fotbalisté Sigmy Olomouc si na definitivní jistotu postupu do nejvyšší soutěže ještě budou muset počkat. Třetí Opava totiž zvládla své utkání v Táborsku, kde zvítězila 2:1, a před posledními pěti duely tak na vedoucí Hanáky stále ztrácí 13 bodů.